منو
سبد خرید

ظلمت در نیمروز

ظلمت در نیمروز
ظلمت در نیمروز
  • موجودی: موجود
  • مدل: 122879 - 11/4
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

ظلمت در نیمروز

نویسنده: آرتور کستلر
مترجم: محمود ریاضی - علی اسلامی
ناشر: چاپخش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

ظلمت در نیمروز حکایت زندگی کسانی است در روزگاری غریب که نان را به تساوی می خواستند ، و نوخواستگانی از راه نرسیده در این راه ، کرامت و آزادی انسان را لگدمال کردند . رویارویی آرزوهای نیک اندیشانه انسان هایی که دل در گرو آرمانی عدالت خواهانه نهاده بودند با شقاوت عریان قدرت پرستانی که بر این خوان سور، عزای انسان در خلوت کشته را به شادخواری نشسته اند ؛ داستان مسخ آدمها ، خودزنی ، رذالت و نامردمی .آنها که بر نمی تافتند ، حتی در خلوت خویشان خود آمین را با ترس بر زبان می راندند .

ظلمت در نیمروز بازنمایی دادگاه‌های نمایشی و تصفیه‌های استالینیستی است که یک سال پیش از جنگ جهانی دوم در شوروی اوج گرفت. روباشوف، شخصیت اصلی داستان، از رهبران انقلاب 1917 است که تحت بازجویی‌های سخت به اعمالی اعتراف می‌کند که هرگز از او سر نزده است. روباشوف شخصیتی خیالی است، اما کوستلر او را بر اساس ویژگی‌های رهبران فکری انقلاب بلشویکی و سیاستمداران برجسته‌ی شوروی خلق کرده است و شرح زندان و اعترافات او بازتاب آرای سیاسی روز است.

ظلمت در نیمروز از تأثیرگذارترین رمان‌های سیاسی قرن است و در زمره‌ی مهم‌ترین آثار روشنفکری علیه کمونیسم به‌شمار می‌رود.بسیاری این کتاب را نقطه‌ی عطفی در گذر از دهه‌ی 1930 به سال‌های جنگ سرد شمرده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات