منو
سبد خرید

ظرافت جوجه تیغی

ظرافت جوجه تیغی
-12 %
ظرافت جوجه تیغی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 138875 - 39/3
  • وزن: 0.40kg
750,000 ریال
850,000 ریال

ظرافت جوجه تیغی

نویسنده: موریل باربری
مترجم: مرتضی کلانتریان
ناشر: کندوکاو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 15 ~ 14

 

مروری بر کتاب

داستان در آپارتمان شماره هفت خیابان گرونل جریان دارد. آپارتمانی در منطقه مرفه شهر با ساکنینی همه پولدار. خانم رنه میشل سرایه دار پیر ، چاق و زشت این ساختمان است که روحی بزرگ دارد. او عاشق ادبیات ، سینما و موسیقی است اما سعی دارد بقیه این موضوع را نفهمند ، او خود را قالب یک سرایه دار معمولی به همه عرضه می کند چون فکر می کند توقع جامعه در واقع همین است.

پالوما نیز دختر فوق العاده باهوش ۱۲ ساله یکی از ساکنین ساختمان است. پالوما دختری مهربان و ساکت است که با عقل گرایی خود به این نتیجه رسیده خانواده اش زندگی مسخره ای دارند و او که نمی خواهد به این سرنوشت دچار شود تصمیم دارد در روز تولدش خانه را بسوزاند و خودکشی کند.

کاکورور اوزو نیز یک ژاپنی فرهیخته و کتاب خوان است که ساکن جدید ساختمان است و یک حلقه دوستی بین خود ، رنه و پالوما ایجاد می کند. از طریق شخصیت های فرهیخته داستان با ما موضوعات فلسفی و زیبایی آشنا می شویم و تفکرات آنها را ذره ذره مزمه مزه می کنیم. موضوع اصلی کتاب ارزش زندگی و تفکرات و درس های فلسفی است.

کتاب جوایز زیادی از جمله جایزه اتحادیه ناشران فرانسه در سال ۲۰۰۷ و جایزه ادبی بکوس‌بی‌اس‌ان را از آن خود کرد. خانم باربری هم فرانسوی هستند اما در ژاپن زندگی می کنند. رشته تحصیلیشان فلسفه بوده و اکنون هم به تدریس فلسفه می پردازند. عنوان کتاب هم در حقیقت اشاره به خانم رنه داره زنی که در پشت ظاهر جوجه تیغی مانند و خشن خود دارای روحی لطیف و زیباست. درست همانند بدن ظریف جوجه تیغی که در زیر تیغ های او پنهان است. سعی کنید جوجه تیغی های زندگی خود را کشف کنید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات