طنز سبز ؛ سه جلدی

سه گانه طنز سبز

نویسنده: ابراهیم رها
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 580
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شامل سه کتاب ؛ قورمه سبزی ، از او بالا کفتر می آیه و دو قطعه عکس 6X4

آدمیزاد است دیگر. باور می‌کنی یک طنزنویس زمانی آموزش آشپزی داده باشد؟! من این کار را کرده‌ام. گمانم در تابستان، پاییز و زمستان ۸۸ قورمه‌سبزی و کوکوسبزی و سبزی پلو آموزش داده باشم! این‌که حاصل کار به هر چیزی مربوط است جز آشپزی دیگر تقصیر من نیست حتی این‌که توی دیس، طنز سیاسی کشیده‌ام و روی میز، طنز سیاسی چیده‌ام هم تقصیر من نیست. خودتان بخوانید متوجه می‌شوید!

فکر می‌کنید از اون بالا کفتر می‌آیه یعنی چه؟ یعنی یک دانه دختر می‌آیه؟! البته بدمان نمی‌آمد اگر می‌آیه اما این‌بار و در این کتاب یعنی یکی بود به اسم احمدی‌نژاد که هشت سال زحماتی کشید و اغلب زحماتش باعث می‌شد بر سر ما مدام از اون بالا کفتر بیآیه و کفترها حین آمدن خرابکاری کنند روی سر ما، زمان و زمین و حتی زیرزمین! «از اون بالا کفتر می‌آیهـ از آن طنزهای سیاسی است که هم به درد تاریخ می‌خورد هم به درد تعلیم در عرضه جغرافیا!

این کتاب راجع‌به هنر عکاسی نیست!

این کتاب اصلا به عکاسی کاری ندارد. به اسمش توجه نکنید، این همه اسم بی‌ربط توی دنیا هست آن‌وقت شما گیر داده‌اید به اسم این کتاب؟ «دو قطعه عکس ۴*۶» در واقع دو کتاب در یک کتاب است. یعنی شما پول دو تا کتاب را می‌دهید یک کتاب می‌خرید! جلد دوم «بینوایان» مرحوم ویکتور هوگو و بخش دوم «شهر قصه» مرحوم بیژن مفید یک‌ضرب وارد دوره هشت‌ساله اصلاحات شده و شده «دو قطعه عکس 4*6»! این برای اولین‌بار نیست که دو کتاب، در یک کتاب چاپ می‌شود اما برای اولین‌بار است که ژان‌ والژان درباره سعید امامی صحبت می‌کند، باور کنید!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

طنز سبز ؛ سه جلدی

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 43989
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابراهیم رها, داستان های طنز, داستان های فارسی, طنز سیاسی, ادبیات طنز, کتاب طنز سبز