كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جنون نوشتن

جنون نوشتن

نویسنده: رضا براهنی
ناشر: رسام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 780
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

  رضا براهنی (زاده ۱۳۱۴ در تبریز) نویسنده، شاعر و منتقد ادبی ایرانی است. او عضو کانون نویسندگان ایران و یکی از چهره‌هایی است که در سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۴۷ برای تشکیل کانون نویسندگان ایران با جلال آل احمد همکاری داشت. او همچنین رئیس سابق انجمن قلم کاناداست. آثار او به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، سوئدی و فرانسوی ترجمه شده‌است.

از جمله مجموعه های شعر او می‌توان به آهوان باغ (۱۳۴۱)، جنگل و شهر (۱۳۴۳)، شبی از نیمروز( ۱۳۴۴)، مصیبتی زیر آفتاب (۱۳۴۹)، گل بر گسترده ماه (۱۳۴۹)، ظل الله(۱۳۵۸)، غم‌های بزرگ ما(۱۳۶۳)، بیا کنار پنجره(۱۳۶۷)، خطاب به پروانه‌ها و چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم؟ و اسماعیل(۱۳۶۶) اشاره کرد.

مهمترین رمان‌های او آواز کشتگان، رازهای سرزمین من، آزاده خانم و نویسنده‌اش، چاه به چاه و روزگار دوزخی آقای ایاز هستند.در زمینه ی نقد ادبی نیز طلا در مس، قصه نویسی، کیمیا و خاک، گزارش به نسل بی سن فردا و تاریخ مذکر از آثار شاخص او محسوب می‌شوند.

این کتاب چون گزیده آثار رضا براهنی است، ناگزیر بحث درباره همه آثار براهنی را با تمامی زوایا و ابعاد آن نیز می‌تواند به خود اختصاص دهد؛ به عبارت دیگر مطالعه این کتاب خواننده را با تمامی زمینه‌های هنری و فکری و شخصیتی او آشنا خواهد کرد.


فهرست

1. گزیده رمان‌ها از جمله «روزگار دوزخی آقای ایاز» که اولین بار در سال 49 چاپ شد و در این گزیده قسمت‌های اساسی آن آمده است.
2. گزیده شعرها
3. گزیده مقالات مربوط به شعر
4. گزیده مقالات مربوط به رمان
5. گزیده مقدمه‌هایی که بر کتاب‌های خود و دیگران نوشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جنون نوشتن

  • ناشر: رسام
  • کد کتاب: 105650 - 111/6
  • موجودی: در انبار
  • 2,500,000ریال

برچسب ها: رضا براهنی, مقالات ادبی, نقد شعر, تاریخ ادبیات ایران, نقد ادبی, شاعران ایران, کتاب جنون نوشتن