دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

طلا در مس در شعر و شاعری

طلا در مس در شعر و شاعری
درحال حاضر موجود نمی باشد

طلا در مس

نویسنده: رضا براهنی
ناشر: کتاب زمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 660
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

 مشتمل بر دو بخش شعر عمومی و شاعران معاصر.رضا براهنی (۱۳۱۴) نویسنده، شاعر و منتقد ادبی ایرانی است. او عضو کانون نویسندگان ایران و رئیس سابق انجمن قلم کانادا است .آثار او به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، سوئدی و فرانسوی ترجمه شده‌است.این کتاب در فاصله سال‌های 1339و 1367نوشته شده که بخش اعظم آن مربوط می‌شود به سال‌های 43 تا 50.

در متن فعلی مقالات چاپ آخر جابه‌ جا شده و تقسیم‌بندی کتاب نیز همانند قبل در دو بخش "شعر "و "شاعران "صورت گرفته است .یعنی در این کتاب ابتدا بحث‌های عمومی راجع به شعر فراهم می‌آید و درپی آن، مباحثی در باب شاعران .نویسنده درباره این کتاب تصریح می‌کند :

طلا در مس با عصر خود، در کنار عصر خود، در میان حرکات و سکنات عصر خود نوشته شده، و به همین دلیل، انگار در ذات و در هستی آن عصر بود که طلا در مس نوشته شد . رشد آن متناسب با رشد آثار شعری عصر خود بوده است . طلا در مس تذکره الشعرا هم نیست، تاریخ زندگی آدم‌ها، افکار و عقاید را نمی‌دهد، بلکه به ساختارهای آثار و تفکر آفرینندگان آن‌ها می‌پردازد.


فهرست

شعر و اشیا
تصویر چیست؟
خلاقیت، تجربه و مسئولیت شاعرانه
طلا در مس (تحقیقی در تشابهات بین مولوی، سوررئالیسم، رمبو، و فروید)
نقد تحلیلی شعر امروز
فرم چیست؟
ادبیات رسمی و ادبیات غیر رسمی
زن و مرد در شعر فارسی
ادبیات پدرسالار و ادبیات مادر سالار 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات