دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

طلاق معنوی

طلاق معنوی

نویسنده: دبی فورد
مترجم: سیمین موحد
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب

طلاق به عنوان امدادگر ایجاد زندگی ای استثنایی

طلاق، اساس و ارکان وجود ما را به لرزه در می آورد و ما را با احساس تنهایی، خشم، خطا، نومیدی، بی پناهی، و پوچی باقی می گذارد. خانم دبی فورد در کتای پر فروش طلاق معنوی فاش می کن که چگونه می توان این ویرانی را به تجربه ای مثبت و روشنگرانه بدل کرد.

این کتاب راهنما نشان می دهد که چگونه سقوط ازدواج اساساً فراخوانی به بیداری معنوی است و چطور می توان از تجربه تلخ طلاق برای پی ریزی ارکان زندگی جدیدی آکنده از قدرت و زیبایی استفاده کرد. پایان یک رابطه لحظه ای ویرانگر است. دبی فورد برنامه ای روشن برای تبدیل ویرانی به زندگی دوباره عرض می کند.

هیچ چیزی مانند طلاق وجود ندارد! اگر ما تعریفی را که دست کم در یک لغت‌نامۀ جامع و کامل در بارۀ طلاق وجود دارد و از آن به عنوان «جدایی مطلق» و «انفصال» یاد شده است بپذیریم، آنگاه هیچ چیز مانند آن وجود نخواهد شد. جدایی، در سراسر هستی مفهومی ندارد. برای بسیاری از ما این خبر می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. جنبۀ خوب این خبر آن است که هیچگاه تنها نیستیم و نمی‌توانیم باشیم و جنبۀ بدش این است که نمی‌توانیم از هیچ کس خلاصی یابیم. ما نمی‌توانیم خود را از کسانی که می‌شناخته‌ایم، جدا کنیم.

خلاصۀ کلام این است که: غیر ممکن است رابطه‌ای پایان یابد، فقط ممکن است این رابطه تغییر کند! درک این نکته برای هر کسی که در آغاز رابطه‌ای قرار گرفته، بسیار مهم است. هیچ رابطه‌ای هرگز پایان نمی‌یابد! پرسش اساسی این نیست که آیا ما تصمیم داریم یک رابطۀ جدید داشته باشیم، بلکه این است که چه نوع رابطه‌ای می‌خواهیم داشته باشیم. رابطۀ ما با دیگری حتی اگر او را هرگز برای بار دیگر نبینیم، ادامه خواهد یافت و ماهیت آن رابطه به گونه‌ای کاملاً حقیقی بر روزها و لحظات زندگی ما تأثیر خواهد داشت. به ندرت در چارچوب تجربۀ بشری، رابطه‌ای یافت می‌شود که بیش از رابطه‌ای که آن را ازدواج می‌نامیم، تنگاتنگ و تأثیرگذار باشد.

از این رو کم‌تر پدیده‌ای مخرب‌تر از یک ازدواج فروپاشیده، می‌باشد. با این همه آن ویرانی‌ای که برای آن شیون و زاری می‌کنیم، توهّمی‌ست که زاییدۀ تصور ماست. ما گمان می‌کنیم که ازدواج می‌تواند نابود شود، در حالی که این یک توهّم است. هنگامی که این واقعیت را درک کنیم، در مسیر بهبود قرار خواهیم گرفت.هیچ چیزی مانند طلاق وجود ندارد! اگر ما تعریفی را که دست کم در یک لغت‌نامۀ جامع و کامل در بارۀ طلاق وجود دارد و از آن به عنوان «جدایی مطلق» و «انفصال» یاد شده است بپذیریم، آنگاه هیچ چیز مانند آن وجود نخواهد شد. جدایی، در سراسر هستی مفهومی ندارد. برای بسیاری از ما این خبر می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. جنبۀ خوب این خبر آن است که هیچگاه تنها نیستیم و نمی‌توانیم باشیم و جنبۀ بدش این است که نمی‌توانیم از هیچ کس خلاصی یابیم. ما نمی‌توانیم خود را از کسانی که می‌شناخته‌ایم، جدا کنیم. خلاصۀ کلام این است که: غیر ممکن است رابطه‌ای پایان یابد، فقط ممکن است این رابطه تغییر کند! درک این نکته برای هر کسی که در آغاز رابطه‌ای قرار گرفته، بسیار مهم است.

هیچ رابطه‌ای هرگز پایان نمی‌یابد! پرسش اساسی این نیست که آیا ما تصمیم داریم یک رابطۀ جدید داشته باشیم، بلکه این است که چه نوع رابطه‌ای می‌خواهیم داشته باشیم. رابطۀ ما با دیگری حتی اگر او را هرگز برای بار دیگر نبینیم، ادامه خواهد یافت و ماهیت آن رابطه به گونه‌ای کاملاً حقیقی بر روزها و لحظات زندگی ما تأثیر خواهد داشت. به ندرت در چارچوب تجربۀ بشری، رابطه‌ای یافت می‌شود که بیش از رابطه‌ای که آن را ازدواج می‌نامیم، تنگاتنگ و تأثیرگذار باشد. از این رو کم‌تر پدیده‌ای مخرب‌تر از یک ازدواج فروپاشیده، می‌باشد. با این همه آن ویرانی‌ای که برای آن شیون و زاری می‌کنیم، توهّمی‌ست که زاییدۀ تصور ماست. ما گمان می‌کنیم که ازدواج می‌تواند نابود شود، در حالی که این یک توهّم است. هنگامی که این واقعیت را درک کنیم، در مسیر بهبود قرار خواهیم گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات