کتاب طب الکبیر ؛ از کلام پیامبر، امام صادق، امام رضا و ائمه اطهار (ع) فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات

طب الکبیر 

نویسنده: محسن شکری پینوندی
ناشر: زمزمه زندگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

 از کلام پیامبر، امام صادق، امام رضا و ائمه اطهار (ع)

 

درمان قولنج و بو اسیر

امام صادق (ع) فرمودند خوردن هویج برای کلیه مفید و مقوی نیروی جنسی است و هم چنین می فرماید هویج برای قولنج و بو اسیر نافع است و برای جماع نیز مفید می باشد .

تره 

حنان بن سدیر می گوید با امام صادق (ع) غذا می خوردیم میل به کاسنی پیدا کردم آن حضرت فرمودند : ای حنان چرا نمی خوری تره را ، عرض کردم بر آن روایتی که از شما درباره کاسنی وارد شده فرمودند ما چه گفته ایم ؟ عرض کردم فرموده اید که می بارد از بهشت در هر روز یک قطره بر آن ، حنان می گوید حضرت فرمودند : برتره هر روز هفت قطره می بارد ، عرض کردم : چگونه آن را بخورم فرمودند : پایین آن را بخور و بالای آن را دور بینداز .

آویشن و نمک

از بین بردن بوی دهان و نرم کننده معده

امام صادق (ع) فرمود : چهار چیز است که دیده را جلا می دهد و سود دارد و زبانی نمی آورد درباره آنها از او پرسیدند فرمود : آویشن و نمک چون در بر هم قرار گیرند بادها را از دل بیرون می رانند و انسداد را می گشایند و بلغم را می سوزانند آب را در بدن به جریان می اندازند ، بوی بد دهان را خوش می کنند معده را نرم می کنند .

درد چشم

در حدیث معتبر روایت شده است که امام رضا (ع) شخصی را دیدند که چشم درد داشت . حضرت (ع) به او فرمودند : می خواهی که چیزی به تو بیاموزم که اگر آن را به جای آوری هرگز چشم درد نبینی ؟ گفت بلی . حضرت فرمودند : در هر پنج شنبه ناخن بگیر که هرگز درد چشم به سراغت نمی آید .

درمان و رفع تب

به نقل از مفضل بن عمر : که به نزد امام صادق (ع) مشرف شدم در همان حال مردی وارد منزل ایشان شد و آن مرد از دوستان نزدیک اهل البیت (ع) بود . امام به آن مرد فرمود : فلانی چرا پریشان خاطر می باشی و حالتت دگرگون شده است ؟ آن مرد در جواب سوال ایشان عرض کرد : ای رسول خدا ! من به مدت دو ماه بیمار هستم و تب شدیدی دارم و تا به حال خودم را معالجه کرده ام ولی هیچ سودی نداشته است . امام (ع) به او فرمودند : دگمه پیراهنت را باز کن و سرت را داخل پیراهن قرار بده و اذان و اقامه بگو ، سپس هفت بار سوره حمد را بخوان ، به اذن خدای تبارک و تعالی خوب خواهی شد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

طب الکبیر ؛ از کلام پیامبر، امام صادق، امام رضا و ائمه اطهار (ع)

  • کد کتاب: 102609 - 103/6
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 175,000ریال

برچسب ها: محسن شکری پینوندی, طب اسلامی, داروهای گیاهی, طب سنتی, پزشکی, گیاهان دارویی, حدیث, کتاب طب الکبیر ؛ از کلام پیامبر، امام صادق، امام رضا و ائمه اطهار (ع)