منو
سبد خرید

طبیب خانواده

طبیب خانواده
طبیب خانواده
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144074 - 107/4
  • وزن: 0.60kg
800,000 ریال

طبیب خانواده

نویسنده: اسماعیل اژدری
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 454
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 11

کمیاب - کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

دوره طب سنتی و گیاهی

کتاب طبیب خانواده کتابی است به قلم آقای اسماعیل اژدری و انتشارات اقبال نیز آنرا چاپ و منتشر کرده است . کشور ما سرزمین میوه ها و سبزی ها و گل ها و گیاهان فراوان است اگر مردم از خواص آنها آگاه باشند و از رژیم درستی پیروی نمایند سودهای سرشاری خواهند برد. درست است که علمای قدیم در ایران معالجات خود را برپایه ی استفاده از سبزی ها و میوه ها و گل ها و گیاهان قرار داده اند و هنوز هم در بعضی از خانواده ها معالجات اولیه به همان ترتیب قدیم است ولی آگاهی از خواص آنها تاکنون برای عموم مقدور نبوده و آنچه باید آموخت راه صحیح استفاده از این گنجینه ی گرانبها است.

طبق گفته آقای دکتر جزایری استاد دانشگاه" تأثیر جنگ دوم جهانی منحصر به تغییر نقشه هایی جغرافیایی نبوده بلکه این جنگ مبدأ تحولات عظیمی در علوم در علوم و فنون گردیده است."علم پزشکی و دارو سازی نیز از این تحولات بی بهره نمانده زیرا در خلال این جنگ پنی سیلین و به دنبال آن سایر داروهای ضد حیات میکروب یکی پس از دیگری ساخته شده و افکاری که از عصر پاستور متوجه واکسن و سرم شده بود به سوی قارچ ها و سبزی ها و گل ها و گیاهان شفا بخش برگشت و توجه دارو سازان به فواید بعضی از میکروب ها و مواد غذایی جلب گردید. با این که بشر از بدو خلقت با مواد خوراکی سرو کار داشته و از آنها استفاده کرده است معذالک، چنان که باید و شاید پی به اهمیت آنها نبرده و آن گونه که باید از خوراکی ها بهره مند نشده است.


فهرست

در فصل اول درباره املاح معدنی، ویتامینها،
فصل دوم میوه جات و خواص آنها،
فصل سوم درباره بارداری زنان،
فصل چهارم بیماری های زنان،
فصل پنجم بیماری های کلیوی،
فصل ششم رماتیسم و درد مفاصل،
فصل هفتم فشار خون و امراض قلبی،
فصل هشتم سوء هاضمه،
فصل نهم درمان یبوست
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات