منو
سبد خرید

طبقه بندی قصه های ایرانی

طبقه بندی قصه های ایرانی
-20 %
طبقه بندی قصه های ایرانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143121 - 76/4
  • وزن: 0.40kg
208,000 ریال
260,000 ریال

طبقه بندی قصه های ایرانی

نویسنده: اولریش مارزلف
مترجم: کیکاووس جهانداری
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

این اثر با هدف آشنایی متخصصان غربی و همچنین علاقمندان به فرهنگ ایرانی به ویژه قصه های این مرز و بوم کهن نوشته شده است. قصه نمودار فرهنگ هر قوم و ملتی است که ارزش های سنتی و زمینه های فرهنگی و روان شناختی و همچنین حوادث و سوانح اجتماعی جدید در آن انعکاس پیدا می کند.

تحقیق و مطالعه قصه های هر ملل سبب برداشت هایی از زندگی آن ملت و قوم می شود که پایه شکل گیری قصه هاست. و همچنین به کشف روابط بین فرهنگ ها کمک می کند. سرزمین ایران نیز با سابقه باستانی و کهن از دیرباز به عنوان حلقه اتصال مهم بین منطقه فرهنگی هندوستان کهن و فرهنگ های فخیم کشورهای مدیترانه به دنیای علم شناسانده شده است.

مولف با استفاده از روش ابتکاری منظمی که در مغرب زمین ایجاد شده و با مصالح حکایی که همه به زبان فارسی است به طبقه بندی قصه های عامیانه این سرزمین پرداخته است. مارزلف که در زمینه قصه های ایرانی پژوهش های زیادی انجام داده است مطالب این کتاب را ابتدا برای پایان نامه دکترای خود تهیه و تدوین کرده بود و سپس آن را در قالب یک کتاب منتشر کرد.

قصه نمودار فرهنگ هر قوم و ملتی است که ارزش های سنتی و زمینه های فرهنگی و روان شناختی و همچنین حوادث و سوانح اجتماعی جدید در آن انعکاس پیدا می کند. تحقیق و مطالعۀ قصه های هر یک از ملل سبب برداشت هایی از زندگی آن ملت و قوم می شود که پایۀ شکل گیری قصه هاست. 

و همچنین به کشف روابط بین فرهنگ ها کمک می کند. سرزمین ایران نیز با سابقۀ باستانی و کهن از دیرباز به عنوان حلقۀ اتصال مهم بین منطقۀ فرهنگی هندوستان کهن و فرهنگ های فخیم کشورهای مدیترانه به دنیای علم شناسانده شده است. مؤلف با استفاده از روش ابتکاری منظمی که در مغرب زمین ایجاد شده و با مصالح حکایی که همه به زبان فارسی است به طبقه بندی قصه های عامیانۀ این سرزمین پرداخته است.

فهرست

قصه های مربوط به حیوانات
قصه های به معنی اخص
قصه های سحر و جادویی
قصه های مربوط به اولیاء و شخصیت های تاریخی و ماجراهای باورنکردنی
قصه های مانند داستان کوتاه
قصه های دیو ابله
قصه های شوخی
قصه های زنجیره ای

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات