كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
طبقات آیات

طبقات آیات

نویسنده: خلیل الله صبری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1102
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ صفحات 21 تا 29 افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب

 طبقه بندی آیات قرآن در بیست و شش فصل بر اساس موضوع با ترجمه به فارسی​

 کتاب فوق در بیست و شش فصل به بررسی مسائل مختلفی از آیات الهی چون صفات خدا، محمد (ص) خصوصیات و امتیازات او، اهل بیت و یاران محمد، قرآن ، عظمت و فصاحت آن ، مطالعه و تفکر در اسرار خلقت، آزادی، فرهنگ، موسیقی، آب، کار و کوشش، آداب اجتماعی، اخلاق ذمیمه خلقت آسمان، آدم و فرشتگان، تکالیف انسان، عقود و ایقاعات معاملات، احکام ارث و ماترک، جنگ و تبلیغات اسلامی، ازدواج و طلاق، داستان‌های قرآن، موسی و فرعون، عیسی، مریم و انجیل، ابراهیم ، قیامت و دلائل آن، حالات روحی بشر، هدایت و اراده خدایی، یتیم و مال یتیم، غنایم و صدقات، فضیلت و امتیاز، دین اسلام و آیات مشکله و رموز قرآن پرداخته است .

گذشت زمان ،افزایش تجربیات محققان و پژوهشگران، وسعت دامنه تحقیق و تلاش، لزوم بررسی های گوناگون، و فرصتهای اندک، برخی از هوشمندان آگاه به زمان را بر آن داشت تا شیوه ها و راههای دیگری نیز برای دستیابی به حقایق متون عرضه کنند و در این راستا و در جهت رسیدن به این هدف والا، کتابهای کلیدی، و فهرست هایی نگاشته شد که بدانها (معجم) یا (فرهنگ) گفته می شود. این کارها بیشتر بر اساس (واژه ها )و تکیه بر مصدر هر واژه می باشد ، و از این طریق رسیدن به موضوع مورد نظر آسان شده است.

کسانی که در اندیشه دستیابی به عمق فرهنگ اسلامی هستند، و در سر شوق سیر و سیاحت و تدبر در معارف بلند آیات قرآنی و گلستان های پربار نبوی و علوی را دارند، می دانند که خود ، گاهی برای دست یافتن به متن یک آیه یا روایت، ساعتها وقت صرف می کردند، و باز هم به مقصودنمی رسیدند محققان در زمینه قرآن کارهای ارجمندی را سامان بخشیده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

طبقات آیات

  • 550,000ریال

برچسب ها: خلیل الله صبری, تفسیر قرآن, قرآن, تاریخ قرآن, اسلام, کتاب طبقات آیات