كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اخترشناسی و طالع بینی ، ستارگان تولد شما چه می گویند؟

اخترشناسی و طالع بینی

مترجم: رحیم ناصح عرب
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 720
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

ستارگان تولد شما چه می گویند؟

اخترشناسی و طالع بینی سابقه بسیار طولانی در بین انسانها و درک شخصیت و روابط آنها داشته و دارد ولی چطور ممکن است که ستارگان و نشانه های فلکی بر شخصیت و رفتار ما انسانها تاثیرگذار باشند؟پاسخ افراد مذهبی (مذهبی افراطی) و شکاک ساده است: «تاثیر نمیگذارند». این افراد اعتقاد دارند که ستارگان ارتباطی با نحوه رفتار انسانها و طبیعت ندارند و بر عقیده خود پافشاری میکنند. گرچه برای هزاران سال بسیاری از مردم اعتماد زیادی به آنچه ستارگان درباره شخصیت آنها میگویند، پیدا کرده اند.

اخترشناسی، که از علم طالع بینی ستارگان مجزا است، علمی است که به مطالعه و پیشگویی بسط و حرکات ستارگان و سیارات در جهان هستی میپردازد. طالع بینی، رابطه این حرکات و تغییرات ایجاد شده در رفتار انسان را مورد مطالعه قرار میدهد. جالب است این را بدانید که علم اخترشناسی به دلیل نیاز انسان برای طالع بینی دقیقتر و بهتر، روز به روز پیشرفت داشته است. در واقع طالع بینان اعتقاد دارند هرچه دانش ما درباره جهان هستی و ستاره شناسی بیشتر و دقیقتر باشد (همانطور که فرضیه مرکزیت زمین در جهان هستی اصلاح شد)، شناسایی رفتار انسانها ( طالع بینی ) دقیقتری خواهیم داشت.

پیشرفت روز افزون علم به ما نشان داده است که تمام جنبه های موجود در طبیعت رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند و اتفاقاتی که در طبیعت رخ میدهند در یک راستا بوده و مجزا نیستند. دلیل دسته بندی شدن علوم، جداگانه بودن آنها نیست؛ بلکه برای جدا سازی افرادی است که در زمینه خاص تحقیق میکنند. برای مثال فیزیک و شیمی در ارتباط با یکدیگر هستند همانطور که روانشناسی با سایر علوم طبیعی ارتباط دارد. با این حساب چرا طالع بینی و اخترشناسی نباید با علم روانشناسی که در راسته علوم بیولوژیکی است، مرتبط باشد؟!

حرکت زمین و موقعیت خورشید بر فصول، تغییرات دمایی، جزر و مد و سایر نیروها تاثیر گذار است. همین رفتار و تاثیراتی که حرکات آنها باقی میگذارند در مورد سایر سیارات و ستارگان نیز صادق است. به طوری که موقعیت اجرام آسمانی (منظور موقعیت خورشید و زمین و سایر سیارات و ستارگان) برای دوبار در یک موقعیت قرار نمیگیرند و هر لحظه نسبت به لحظه دیگر، موقعیت متفاوتی دارند که این مساله مدیون حرکت دائم آنهاست و در آن هنگام که شما پا به عرصه هستی گذاشتید، موقعیت ستارگان به صورت منحصر به فرد برای شما بوده است، همانطور که شخصیت و ویژگیهای شما، منحصر به فرد است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اخترشناسی و طالع بینی ، ستارگان تولد شما چه می گویند؟

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 115494 - 108/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رحیم ناصح عرب, طالع بینی, فال, پیشگوئی, پیشگویی, کتاب اخترشناسی و طالع بینی