منو
سبد خرید

ضمیر پنهان

ضمیر پنهان
درحال حاضر موجود نمی باشد
ضمیر پنهان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 45960 - 200/2
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 6.5
0 ریال

ضمیر پنهان

نویسنده: کارل گوستاو یونگ
مترجم: ابولقاسم اسماعیل پور
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 104
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 11 


مروری بر کتاب 

نفس نامکشوف

پاسخ گوی مسایلی که بحران جهان معاصر پدید آورده است

ما تا چه میزان با خود آشنا هستیم؟ تا چه میزانی خود را و روحیات خود را می شناسیم؟از اولین باری که اندیشمندان در صدد پاسخ به این سئوال بر آمدند قرنها میگذرد و هر چند پاسخ به این سئوال، مانند بسیاری از مسائل علمی مورد بحث و جدل، موافقت و مخالفت و تأئید و تکذیب های فراوانی قرار گرفته است ولی تقریبا می توان به شیرازه عقیده مشترک در میان آرای روانشناسان دست یافت، پاسخی مشترک با تفاوتی کیفی.اکثریت روانشناسان و روانکاوان با قاطعیت اعلام می کنند که شناخت ما انسانها از روحیات و شخصیت خودمان ، محدود است، زیرا روح انسان پیچیدگیهای فراوان و ابعاد بسیار دارد و تمام علم روانشناسی و جامعه شناسی فقط توانسته است بخشی از این ابعاد را دریابد و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

 

در سایه نامکشوف ماندن بسیاری از زوایای روح و روان آدمی، تصویری مبهم - کلی و ناقص از انسان ترسیم شده است که در برخی موارد با روح و روان حقیقی انسان در تضاد کامل قرار می گیرد.ضمیر پنهان برابر نهاد، نفس یا درون کشف ناشده‌ی هر انسان است. شناخت روان آدمی و کشف درون هر فرد در زمره‌ی مسائل مهم روان‌شناسی و روان‌کاوی در جهان معاصر است که یونگ، بزرگ‌ترین روانکاو قرن بیستم در این اثر به کاوش و تحلیل در این باره پرداخته است.

 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات