دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ضد سنت بوو ، خاطره های بامداد

ضد سنت بوو ، خاطره های بامداد
درحال حاضر موجود نمی باشد

ضد سنت بوو ، خاطره های بامداد

نویسنده: مارسل پروست
مترجم: احمد پرهیزی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مارسل پروست شیفته ادبیات و کتاب بود، «ضد سنت ـ بوو» را از قضا نوشت تا به خوانندگان ادبیات بیاموزد چگونه کتاب بخوانند و نیز می‌خواست آنان را در لذت مطالعه شریک کند، بدین خاطر زبان پروست در این کتاب، ساده‌تر و آشکارتر از دیگر نوشته‌های اوست، اما در پشت این سطرهای واضح، نبوغ او به چشم می‌آید. خودش در نامه‌ای این اثر را «رمانی عظیم» نامیده است. و گرچه نخستین کتاب او محسوب می‌شود تا وقتی زند بود منتشر نشد.

«ضد سنت ـ بوو» اکنون اثری کلاسیک در ادبیات معاصر محسوب می‌شود. بخش‌هایی از این کتاب، نقد بی‌رحمانه و صریح پروست بر دیدگاه‌های سنت‌بوو، مشهورترین منتقد ادبی فرانسوی آن دوران است و در باقی فصل‌ها، نویسنده با زبانی شاعرانه و گاه طنزآمیز از زنان، مردان و قلم به دستانی می‌گوید که دوست‌شان دارد. گاه خاطره می‌گوید و گاه قصه، و زمانی حدیث نفس می‌کند. با این کتاب به واقع وارد دفتر کار مارسل پروست می‌شویم تا ببینیم یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم چگونه می‌نوشت، چگونه می‌اندیشید و چگونه روزگار می‌گذراند.

نخستین طرح‌های اثر سترگ پروست، «در جستجوی زمان گمشده»، نیز در این کتاب دیده می‌شود. ضمن آن‌که عشق، اضطراب جدایی، گذشته، مطالعه و نیز معنای هنر و ادبیات، از جمله مفاهیم اصلی کتاب هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات