کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی

صهیونیسم : نوزایی ، استقرار ، فروپاشی

نویسنده: احمد سروش نژاد
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه: 262
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

اسرائیل شاهاک ، نویسنده مشهور یهودی :

اقلیت کوچکی از یهودیان هستند که هنوز هم به خدای خود ایمان دارند اما به نظر می رسد که اکثریت ملت یهودی خدایش را گم کرده و بتی را جانشین آن نموده است . درست مثل قبل از موسی که گوساله پرستی می کردند و آن همه طلاهای خود را در بیابان ها مصرف نمودند تا مجسمه ای از خدای خود را بسازند .اسم بت مدرن و جدید آن ها کشور اسرائیل است .

این کتاب درباره شکل گیری رژیم صهیونیستی و مشکلات و بحران های داخلی و بین المللی آن است. نویسنده ، در ابتدا به ارائه گزارش مختصری از تاریخچه پیدایش صهیونیسم پرداخته است و در ادامه گرایش های سه گانه سیاسی ، مذهبی و عملگرائی صهیونیسم را بیان می کند. در ادامه مباحث این کتاب، نویسنده به تبیین چهره جهانی صهیونیسم می پردازد و در بخشهای بعدی از استقرار دولت اسرائیل در سرزمین های اشغالی و ساختار آسیب پذیر فعلی اسرائیل بحث می کند.در پایان نیز روند صلح خاورمیانه و دیدگاه های موجود در این باره موضوع بحث واقع می شود.

مولف در تلاش بر این بوده­ است که نوزایی اندیشه صهیونیستی که از دیرباز برخی از نظریه ­پردازان یهود مطرح کرده ­اند و چگونگی رشد آن در قرن بیستم مورد بررسی قرار گیرد و توجه خواننده به این موضوع جلب شود که تفکیک صهیونیسم بین ­الملل از رژیمی که در سرزمین فلسطین با قوه قهریه و از طریق اشغال، حاکمیت خود را اعمال می­ کند، کاری غیر­علمی و برخلاف شواهد موجود است.

نویسنده نشان داده ­است در میان معتقدان به جنبش صهیونیسم که از میان قومی موسوم به یهود هستند؛ همگونی و یکدستی وجود ندارد؛ از سوی دیگر به بررسی ماهیت و ساختار قدرت در اسرائیل پرداخته و مشکلات و آسیب­ پذیری ­های این رژیم را یک به یک برشمرده است؛ هرچند به جزئیات نپرداخته است. همچنین سعی شده ­است تا در حدی که به موضوع مورد نظر یعنی شناخت و آگاهی از واقعیت ­های موجود، کمک می­ کند به طرح مباحث پرداخته شود. در پایان نیز دیدگاه های موجود در مورد آینده این مولود که به صورت پیش­بینی و از دیدگاه سه دین الهی است ارائه شده ­است.

 

فهرست
 
بخش اول - صهیونیسم
بخش دوم - اسرائیل
بخش سوم - فروپاشی صهیونیسم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 68094 - 113/5
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 165,000ریال

برچسب ها: احمد سروش نژاد, صهیونیسم, اسرائیل, یهود, خاورمیانه, جامعه شناسی اسرائیل, کتاب صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی