منو
سبد خرید

صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی

صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی
موجود نمی باشد
صهیونیسم ؛ نوزایی ، استقرار ، فروپاشی
200,000 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 68094 - 113/5
  • وزن: 0.30kg

صهیونیسم : نوزایی ، استقرار ، فروپاشی

نویسنده: احمد سروش نژاد
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه: 262
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اسرائیل شاهاک ، نویسنده مشهور یهودی :

اقلیت کوچکی از یهودیان هستند که هنوز هم به خدای خود ایمان دارند اما به نظر می رسد که اکثریت ملت یهودی خدایش را گم کرده و بتی را جانشین آن نموده است . درست مثل قبل از موسی که گوساله پرستی می کردند و آن همه طلاهای خود را در بیابان ها مصرف نمودند تا مجسمه ای از خدای خود را بسازند .اسم بت مدرن و جدید آن ها کشور اسرائیل است .

این کتاب درباره شکل گیری رژیم صهیونیستی و مشکلات و بحران های داخلی و بین المللی آن است. نویسنده ، در ابتدا به ارائه گزارش مختصری از تاریخچه پیدایش صهیونیسم پرداخته است و در ادامه گرایش های سه گانه سیاسی ، مذهبی و عملگرائی صهیونیسم را بیان می کند. در ادامه مباحث این کتاب، نویسنده به تبیین چهره جهانی صهیونیسم می پردازد و در بخشهای بعدی از استقرار دولت اسرائیل در سرزمین های اشغالی و ساختار آسیب پذیر فعلی اسرائیل بحث می کند.در پایان نیز روند صلح خاورمیانه و دیدگاه های موجود در این باره موضوع بحث واقع می شود.

مولف در تلاش بر این بوده­ است که نوزایی اندیشه صهیونیستی که از دیرباز برخی از نظریه ­پردازان یهود مطرح کرده ­اند و چگونگی رشد آن در قرن بیستم مورد بررسی قرار گیرد و توجه خواننده به این موضوع جلب شود که تفکیک صهیونیسم بین ­الملل از رژیمی که در سرزمین فلسطین با قوه قهریه و از طریق اشغال، حاکمیت خود را اعمال می­ کند، کاری غیر­علمی و برخلاف شواهد موجود است.

نویسنده نشان داده ­است در میان معتقدان به جنبش صهیونیسم که از میان قومی موسوم به یهود هستند؛ همگونی و یکدستی وجود ندارد؛ از سوی دیگر به بررسی ماهیت و ساختار قدرت در اسرائیل پرداخته و مشکلات و آسیب­ پذیری ­های این رژیم را یک به یک برشمرده است؛ هرچند به جزئیات نپرداخته است. همچنین سعی شده ­است تا در حدی که به موضوع مورد نظر یعنی شناخت و آگاهی از واقعیت ­های موجود، کمک می­ کند به طرح مباحث پرداخته شود. در پایان نیز دیدگاه های موجود در مورد آینده این مولود که به صورت پیش­بینی و از دیدگاه سه دین الهی است ارائه شده ­است.

فهرست

بخش اول - صهیونیسم
بخش دوم - اسرائیل
بخش سوم - فروپاشی صهیونیسم

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب