صمد جاودانه شد

صمد جاودانه شد 

نویسنده: علی اشرف درویشیان
ناشر: شباهنگ - نوین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 40
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

بچه باید بداند که پدرش به چه مکافاتی لقمه نانی به دست می آورد و برادر بزرگش چه مظلوم وار دست و پا می زند و خفه می شود.
صمد بهرنگی 

سی سال پیش در یکی از محله های تبریز کودکی به دنیا آمد که چون هزاران کودک دیگر با اولین قیافه ای که آشنا گردید فقر بود که توی اطاق محقرشان کنار پدر و مادرش چمباتمه زده بود....صمد با آن قیافه تکیده ساده و آن افکار بزرگ و آن چشمهای زیرک با محبت، دیگر در میان ما نیست. زندگی، سخن، حرکات و همه چیز او انسانی بود.

در پایان کتاب«ماهی سیاه کوچولو» پس از قصه ماهی پیر، همه ماهی ها به خواب می روند.جز یک ماهی سرخ کوچولو که می خواهد او هم به سوی دریاهای آزاد پیش برود. اما ماهی سیاه کوچولوی عزیز! بعد از تو تنها یک ماهی سرخ کوچولو نیست که هرچه می کند خوابش نمی برد. هزارها ماهی کوچولویی هستند که به خاطر نجات حیثیت موجودات دیگر، خود را فدا کردند. ما همه به فکر دریا هستیم، دریای آزاد.

صمد عزیز!«چطور می شود فراموشت کنیم؟تو ما را از خواب خرگوشی بیدار کردی و به ما چیزهایی یاد دادی که پیش از این حتی فکرش را هم نکرده بودیم. به امید دیدار دوست دانا و بی باک.»بعد از تو دیگر نوشته ها و شعرهای آن دسته از دروغ بافان خوشگذران برای ما ارزشی ندارد. مطوئن باش حنای آنان بی رنگ خواهد بود. مگر اینکه چون تو،زندگیشان شعر و افسانه باشد..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

صمد جاودانه شد

  • ناشر: نوین
  • کد کتاب: 103285 - 105/3
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال

برچسب ها: علی اشرف درویشیان, صمد بهرنگی, مقالات ادبی, زندگینامه, کتاب صمد جاودانه شد