دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

صد سال تنهایی

صد سال تنهایی

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: محمدرضا راهور
ناشر: آبگون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 490
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ عطف کتاب سائیدگی مختصری دارد


مروری بر کتاب 

برگردانی از متن کامل نسخه اسپانیولی سود آمریکانا

صد سال تنهایی ؛ نام رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر شد در این رمان به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده‌است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود. ناپدید شدن و مرگ بعضی از شخصیت‌های داستان به جادویی شدن روایت‌ها می‌افزاید.

صعود رمدیوس به آسمان درست مقابل چشم دیگران کشته شدن همه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا که از زنان در جبهه جنگ به وجود آمده‌اند توسط افراد ناشناس از طربق هدف گلوله قرار دادن پیشانی آنها که علامت صلیب داشته و طعمه مورچه‌ها شدن آئورلیانو نوزاد تازه به دنیا آمده آمارانتا اورسولا از این موارد است.

شخصیت اورسولا و پیلار ترنرا از بقیه افراد خانواده تفاوت دارد زیرا این دو نفر با حس ششم خود و گرفتن فال ورق می‌توانند آینده افراد را پیش بینی کنند. بعد از مرگ اورسولا این فرناندا دل کارپیو است که کنترل زندگی افراد خانواده را برعهده می‌گیرد و نظراتش را بر آنها تحمیل می‌کند. چون او از ارتباط دخترش رناتا رمدیوس با مائوریسیا بابیلونیا ناراضی ست و نمی‌خواهد مردم دهکده در جریان رابطه آن دو قرار بگیرند مرگ آن جوان را سبب می‌شود و دخترش را به یک صومعه پیش عده‌ای راهبه می‌فرستد تا در آنجا تا پایان عمرش بماند.وقتی راهبه‌ای به خانه فرناندا می‌آید و نوه او که فرزند رناتا و مائوریسیا است را با خود می‌آورد با وجود آن که فرناندا در ابتدا قصد کشتن آن کودک را دارد اما از فکر خود منصرف می‌شود و آن بچه در آن خانه بزرگ می‌شود....

... ساليان سال بعد سرهنگ اورليانو بوئنديا در حالي كه در مقابل جوخه آتش ايستاده بود، آن بعدازظهري را به خاطر مي آورد كه پدرش او را براي ديدن يخ به همراه برده بود. در آن زمان دهكده ماكوندو تنها بيست خانه خشتي داشت كه بر كناره رودخانه اي بنا شده بود كه آب زلالي از بستري پوشيده از سنگ هاي صيقل خورده آن عبور مي كرد.

صد سال تنهايي رماني پرقدرت از نويسنده اي بزرگ در عصر حاضر است و شاهكاري از تصورات ملموس. بزرگترين و مهمترين كار گارسيا ماركز كه شهرت جهاني را براي او به ارمغان آورد، همين كتاب صد سال تنهايي است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات