منو
سبد خرید

صدرالتواریخ

صدرالتواریخ
درحال حاضر موجود نمی باشد
صدرالتواریخ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 109579 - 112/7
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 75
0 ریال

صدرالتواریخ

نویسنده: محمدحسن خان اعتمادالسلطنه - محمد مشیری
ناشر: روزبهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 335
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور - تاریخ صدور قاجار ؛ شرح حال یازده نفر از صدر اعظم های پادشاهان قاجار

"صدرالتواریخ" کتابى است به زبان فارسى درباره شرح حال صدراعظم ‏هاى شاهان قاجار از حاج ابراهیم خان کلانتر تا میرزا على‏اصغر خان امین‏السلطان نوشته محمدحسن خان اعتمادالسلطنه. این کتاب در ماه شعبان سال  ١٣٠٩ ق. نگاشته شده است. این کتاب شرح حال یازده نفر از صدراعظم‏هاى دودمان قاجار است که مولف براى میرزا على‏اصغر خان امین‏السلطان تدوین و تالیف نموده است. برخى گفته‏اند که این اثر از تألیفات میرزا محمدحسین فروغى با دستیارى غلامحسین خان ادیب‏الملک است؛ چنانکه در حاشیه صفحه یکى از نسخه‏هاى خطى آن محمدعلى فروغى طى یادداشتى این اثر را از پدر خود دانسته است؛ اما مصحح نسخه حاضر در برنامه انتساب آن را به خود اعتمادالسلطنه صحیح‏تر مى‏داند.

اسامى وزرایى که شرح حال ایشان در این کتاب آمده بدین شرح است:
حاج ابراهیم شیرازى، میرزا شفیع مازندرانى، حاج محمدحسین صدر اصفهانى، میرزا ابوالقاسم قائم مقام، حاج میرزا آقاسى، میرزا تقى‏خان امیرکبیر، میرزا آقاخان نورى، میرزا محمدخان سپهسالار اعظم، میرزا حسین‏خان مشیرالدوله، میرزا یوسف مستوفى‏الممالک، میرزا على‏اصغر خان امین‏السلطان.

کتاب مشتمل بر پاورقى‏هایى مفصل به قلم محقق، آقاى محمد مشیرى و فهرست‏هاى ذیل مى‏باشد: نام کسان، نام‏ها و اصطلاحات مربوط به فرق و ادیان و قبایل و نسبت‏ها و غیره، نام جاى‏ها، نام کتاب‏ها، تصاویر و فهرست نام تالیفات اعتمادالسلطنه.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات