منو
سبد خرید

صدای مردم

صدای مردم
صدای مردم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 82862 - 27/4
  • وزن: 0.30kg
290,000 ریال

صدای مردم

نویسنده: ریو.ام. کریستنسن - رابرت.او. مک ویلیامز
مترجم: محمود عنایت
ناشر: کتاب سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

افکارعمومی چیست؟
البته تعریفی از مونتنی هست که به کرات مورد نقل و استناد قرار گرفته که عبارت است از: « یک جمع نیرومند، جسور و غیرقابل تخمین.»در واقع، عقیده عمومی چندان سیال و بی‌شکل است که محققان در تعریف و توصیف آن دچار شک قابل ملاحظه‌ای هستند.

 افکارعمومی از مهم‌ترین مفاهیم پایه‌ای و پایدار در علوم اجتماعی است این مفهوم به طور گسترده در روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، علوم سیاسی و تحقیقات ارتباطی هم در عرصه‌های نظری و هم در عرصه‌های عملی کاربرد دارد. کمتر مفهومی در علوم اجتماعی یافت می‌شود که تا این اندازه باعث حساسیت‌های اجتماعی، توجهات علمی و بحث‌های فکری شده باشند.

    در عصر ما همراه با گسترش رسانه‌های همگانی و با سوادشدن مردم، نیروی تازه‌ای پا به عرصه گذاشت که بدان افکارعمومی گویند. این نیروی تازه که تجلی اراده مردم و خواست آنها است در کل جهان به ویژه در کشورهایی با نظام‌های پارلمانی و مردمی، نقش مهمی در شکل دادن به حوادث و رخدادهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی دارد و کمتر دولتی است که بتواند نسبت به قضاوت افکارعمومی بی‌تفاوت باشد.

امروزه یکی از عوامل موثر در مشروعیت بخشیدن به نظام سیاسی توجه به افکارعمومی است اگر اهمیت و جایگاه پاسخگویی به افکارعمومی را در نظر بگیریم به این نکته اساسی می‌رسیم که به دلیل اهمیت این نیروی خاموش وقدرتمند است که دولتها در سطح کلان و روابط‌عمومی‌ها در سطح خرد به بررسی و مطالعه افکارعمومی می‌پردازند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات