دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

صحیفه مهدیه

صحیفه مهدیه
درحال حاضر موجود نمی باشد
صحیفه مهدیه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 165247 - 54/4
  • وزن: 0.80kg
0 ریال

صحیفه مهدیه

نویسنده: سیدمرتضی مجتهدی سیستانی
مترجم : محمدحسین رحیمیان 

ناشر: دارالثقلین
زبان کتاب: فارسی - عربی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

ادعیه ؛ زیارت ها ؛ نامه ها ؛ نمازها و ... امام زمان (عج)

« صحيفه ي مهديه » مجموعه اي از نماز ها ، دعا ها و زياراتي است كه يا از ناحيه ي مقدسه ي حضرت وليعصر (عج الله تعالي فرجه الشريف) صادر شده و يا درباره ي صاحب ولايت كبري در جهانيان ، و آخرين جانشين و خليفه ي خدا در زمين حضرت حجة بن الحسن العسكري (عج الله تعالي فرجه الشريف) وارد شده است. مؤلف محترم كوشيده است آنچه از ادعيه و زيارات و... در كتب معتبره ، در اين باب تدوين و به دست رسيده را گردآوري نمايد.البته با اینکه مؤلف سعی در گردآوری دعاها و زیارات معتبر داشته است لیکن ادعا ندارد که این کتاب مجموعه کاملی از همه دعاها و ... باشد ؛ زیرا، به خاطر محدودیت های عصر غیبت بسیاری از آنچه که از ناحیه مقدسه صادر شده است را نمی یابیم.

دعای شب نیمه شعبان:

. . . اَدرِک بِنا أَتِامَهُ و ظُهُرَهُ وَ قِیامَهُ وَجعَلنا مِن اَنصارِهِ وَاقدِن ثارَنا بِثارِهِ وَکتُبنا فی اَعوانِهِ وَ خُلَصائِهِ وَ أَحنِیا فی دَولَتِهِ ناعِمینَ وَ بِصُحبَةِ غانِمینَ وَبِحَقِّحِه قاعِمینَ وَ مِنَ سُّوء سالِمینَ یا اَرحَمَ الرّاحَمین.
ما را موفق به درک روزگار و آشکار شدنش و قیامتش بگردان و ما را از یاران آن حضرت قرار بده و خونخواهی ما را به خونخواهی او پیوسته گردان و ما را در گروه یاران و مخلصان بی آلایش ایشان بنویس و ما را در دولت آن حضرت ، برخوردار از نعمت زنده بدار و به همراهی او بهره مند و به ادای حقش پا برجا و از بدی نیز برکنار بدار ای مهربانترین مهربانان."

 صحیفه‌ی مهدیّه با یک مقدمه آغاز می‌شود و در دوازده باب تشکیل شده و با یک خاتمه، پایان یافته است.آداب دعا و تأکیدهای مؤلف با ذکر حکایات و تجارب بزرگان در مورد دعای بر امام عصر ‌علیه السّلام در بیش از یکصد صفحه، در آغاز کتاب تحت عنوان مقدمه آمده است ...

خاتمه‌ی کتاب شامل عبارت‌ها و زیارت‌های خاصّی است که مورد توجّه و عنایت آن حضرت است مثل نماز شب، زیارت عاشورا، زیارت جامعه‌ی کبیره، زیارت امین الله. امید است دعا و توسّلات منتظران، در تعجیل فرج مولای ما صاحب العصر و الزمان ارواحنا فداه مؤثّر افتد.

فهرست

باب اوّل: نمازها شامل 17 نماز.
باب دوم: ادعیّه‌ی قنوت شامل 12 دعا.
باب سوم: ادعیّه‌ی تعقیب نمازها شامل 17 دعا.
باب چهارم: ادعیّه‌ی ایّام هفته شامل 12 دعا.
باب پنجم: ادعیّه‌ی هر ماه شامل 16 دعا.
باب ششم: ادعیّه‌ی هر روزه شامل حدود 40 دعا.
باب هفتم: توسّلات شامل 9 توسّل.
باب هشتم: عریضه‌ها شامل 3 عریضه.
باب نهم: استخاره‌ها شامل 8 استخاره.
باب دهم: ادعیّه‌ای که به نقل از حضرت مهدی علیه السّلام رسیده است شامل 8 دعا.
باب یازدهم: زیارات شامل 17 زیارت.
باب دوازدهم: زیارات و ادعیّه‌ای که مربوط به وکلا و اصحاب آن حضرت است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات