كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
صحیفه امام هادی (ع)

صحیفه امام هادی (ع)

نویسنده: جواد قیومی اصفهانی
ناشر: دفتر انتشارات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

علی بن محمد بن علی بن موسی (۲۱۲-۲۵۴ق) مشهور به امام هادی(ع) و امام علی النقی(ع) فرزند امام جواد(ع) و دهمین امام شیعیان است. او از سال ۲۲۰ تا ۲۵۴ قمری به مدت ۳۴ سال امامت شیعیان را به عهده داشت.

بیشتر سال‌های امامت آن حضرت در سامرا، تحت نظارت مستقیم حاکمان عباسی سپری شد. دوره امامت او همزمان با حکومت چند تن از خلفای عباسی از جمله متوکل بود.

از امام هادی(ع) احادیثی در امور اعتقادی، تفسیر، فقه و اخلاق روایت شده است. بخش قابل توجهی از روایات آن حضرت درباره مباحث کلامی از جمله تشبیه و تنزیه و جبر و اختیار است. زیارت جامعه کبیره که ابعاد گوناگون امامت در آن مطرح شده و نیز زیارت غدیریه از آن حضرت روایت شده است.

فهرست

مقدمه ی ناشر
مقدمه ی مؤلف
نیایش ها و ادعیه ی آن حضرت
کلمات توحیدی آن حضرت
گزیده ای از گفتار آن حضرت
اشعاری در مدح آن حضرت

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

صحیفه امام هادی (ع)

  • 0ریال

برچسب ها: امام هادی, امام علی النقی, جواد قیومی اصفهانی, شیعه, اسلام, اخلاق اسلامی, امامان, حدیث, کتاب صحیفه امام هادی علیه السلام