منو
سبد خرید

صحرای یخ ، زندگی‌ و کار در قطب‌ جنوب‌

صحرای یخ ، زندگی‌ و کار در قطب‌ جنوب‌
درحال حاضر موجود نمی باشد
صحرای یخ ، زندگی‌ و کار در قطب‌ جنوب‌
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 114694 - 40/6
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 15
0 ریال

صحرای یخ

نویسنده: جان هکول
مترجم: نسرین وکیلی - پارسا مهین پور
ناشر: زلال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 48
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی - گلاسه

زندگی‌ و کار در قطب‌ جنوب‌

قطب جنوب قاره‌ای است که درست در منتهی علیه زمین قرار دارد. قطب جنوب پنجمین قاره‌ی پهناور در زمین و دارای مساحت کلی 14 میلیون کیلومتر مربع است. قطب جنوب در این قاره قرار دارد و سردترین مکان بر روی زمین به شمار می‌رود.

کمترین دمایی که تا به امروز در قطب جنوب اندازه ‌گیری شده است 6ر128- درجه‌ی فارنهایت معادل 89/2 درجه سلسیوس در سال 1983 بود. دمای هوا حتی در تابستان در مناطق غیر ساحلی از 40- تا 94- درجه‌ی فارنهایت و در مناطق ساحلی از 5- تا 22- درجه‌ی فارنهایت متغیر است. دانشمندان بر این باورند که زمانی قطب جنوب بخشی از قاره‌های جنوبی و گندوانا و دارای آب و هوای گرم بود. این قاره از سرزمین‌های اصلی جدا و به سمت قطب جنوب رانده شد. دانشمندان به علت مشاهده‌ی گیاهان و حیوانات فسیل شده‌‌ی موجود در قطب جنوب به این نتیجه رسیدند.

خاک قطب جنوب از بیش از 98 درصد یخ پوشیده شده و حاوی 70 درصد آب شیرین در یخ پهنه‌ی خود می‌باشد. حتماً تعجب می‌کنید اگر بدانید که قاره‌ی قطب جنوب بزرگتر از استرالیا و اروپا است. این قاره در حدود 5ر1 برابر اندازه‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا است. و پنجمین قاره‌ی پهناور بر روی زمین است. به علت آب و هوای بسیار سرد قطب جنوب تنها تعداد اندکی از حشرات در مناطق داخلی آن زنده می‌مانند. پنگوئن‌ها و فُک‌ها در سواحل قطب جنوب زندگی می‌کنند. زندگی آبی در آن جا پر از گونه‌های مختلف ماهی و نهنگ‌هایی است که در ماه‌های تابستان به آب‌های قطب جنوب مهاجرت می‌کنند. قطب جنوب دارای آب و هوای نا مطلوبی است. تنها انسان‌هایی که در قطب جنوب یافت می‌شوند محققان، دانشمندان و زیست شناسان و غیره هستند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات