كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
صبوری در سپهر لاجوردی ؛ آخرین آگاهی ها درباره تکوین و تحول کیهان ؛ متن کامل

صبوری در سپهر لاجوردی

نویسنده: هوبر ریوز
مترجم: علی اصغر سعیدی
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 463
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

آخرین آگاهی ها درباره تکوین و تحول کیهان

ورود ناقص و نیم بند ادوات پیشرفته ی فنی به کشور ما، و تداول استعمال ناشیانه ی این گونه پدیده های شگفتی آفرین در تمامی مراحل زندگی، نه تنها رفاه و آسایشی را که این وسایل برای صاحبان اصلی خود فراهم آورده اند، نصیب ما نساخت، بل موجب گردید که میان ما و آن زندگی سنتی دیرین و بهره گیری کامل از مزایا و مواهب طبیعت، خواه ناخواه فاصله افتد.

یاد باد آن روزهای خوش که در شب های زیبای تابستان، به دور از دودودم ماشین ها و کارخانه ها، هر کس رختخواب خود را روی پشت بام خانه اش پهن می کرد و یا تخت خود را در کنار باغچه های پرگل وگیاه اطراف حوض حیاط می گذاشت، و در آن سکوت زلال، که نه نفیر موتوری گوش را آزار می داد و نه غرش کولر و کامیونی زمین و زمان را به لرزه درمی آورد، در فضایی آکنده از عطر اطلسی ها و شب بوها، روی تختش تخت دراز می کشید، و مشتاقانه به سیر و سیاحت زیبایی های آسمان و شمارش ستارگان می پرداخت. و آن قدر نگاه به جلوه گری آن طنازان فلکی می دوخت تا چشمانش آهسته آهسته با قطرات خواب پر می شد و فرهادوار به خواب شیرین فرو می رفت.

این کتاب سرگذشت جهان را از ابتدا تاکنون به صورت داستانی علمی بیان می‌کند، آخرین آگاهی ها درباره تکوین و تحول کیهان. هیوبرت ریوز «Revse» فیزیک دان کانادائی در کتاب «صبوری در سپهر لاجوردی» جدولی از عناصر عالم ارائه داده است که بین عناصر عالم و بدن انسان همانندی بی مانندی وجود دارد.

90٪ از اتم های عالم ئیدروژن است. اکسیژن، کلسیم، ازت، فسفر، سدیم، مگنزیم و پتاسیم نیز در بدن انسان و عالم هستی مشترک است. هیدروژن که 90٪ عالم را تشکیل می دهد 63٪ بدن انسان را تشکیل داده است.درک علمی عالم در نظریه های علمی دانش پژوهان نهفته است درک فلسفی و عرفانی و رمز گونه ی هستی را از راه علوم تجربی نمی توان دریافت و لذا به شهود و اشراق و شیوه های علم حضوری نیازمندیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

صبوری در سپهر لاجوردی ؛ آخرین آگاهی ها درباره تکوین و تحول کیهان ؛ متن کامل

  • ناشر: گفتار
  • کد کتاب: 102280 - 75/6
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: هوبر ریوز, علی اصغر سعیدی, داستان های علمی, آفرینش, نجوم, علمی عمومی, کتاب صبوری در سپهر لاجوردی ؛ آخرین آگاهی ها درباره تکوین و تحول کیهان ؛ متن کامل