منو
سبد خرید

شیوه ی ساخت و ساز پرندگان در نگارگری

شیوه ی ساخت و ساز پرندگان در نگارگری
-18 %
شیوه ی ساخت و ساز پرندگان در نگارگری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 107180 - 60/6
  • وزن: 0.30kg
165,000 ریال
200,000 ریال

شیوه ی ساخت و ساز پرندگان در نگارگری

نویسنده: اکبر منصوری
ناشر: برگ نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 70
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

از نظر تاریخی ترکیب گیاهان و پرندگان از زمان دور شدن ترسیم گیاهان به طرح‌های هندسی آغاز شد. زیرا گل‌ها و گیاهان با بافت حلقه‌ای و پر خم و پیچ خود می‌توانند طرح‌های هندسی را بپذیرند اما پرندگان با نرمی اندام‌هایشان به طرح‌های غیرهندسی نیاز دارند. آثار گل و مرغ از دوران سلجوقی، صفوی و قاجار وجود دارند که تفاوت‌هایی با هم دارند اما روند تغییرات آنها در طول زمان کند بوده‌است.

در اواخر دوران صفویه پرندگان با دقت زیادی کشیده می‌شدند و پس از آن تغییر شگرفی در این هنر دیده نمی‌شود. در شیوه اجرا تفاوت‌هایی وجود دارد برای مثال در مکتب شیراز گلبرگ‌ها پُرتر هستند و در روش‌های دیگری کاملاً نازک و اندک هستند.

در عهد تیموریان، با پیدایش مکتب هرات و تکامل نگارگری ایران، هنرمندی مانند کمال الدین بهزاد پرورش یافت و مکتب هرات را به اوج رساند. استاد بهزاد پا را از موضوعات سنتی فراتر گذاشت و انسان را موضوع اصلی نقاشی خود قرار داد. غنای شفافیت رنگ های نقاشی، یکی از بارزترین مشخصه های هنر وی بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات