کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شیمی برای سال پنجم ریاضی ؛ کتاب درسی قدیمی

شیمی برای سال پنجم طبیعی و ریاضی

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: شرکت سهامی طبع و نشر کتابهای درسی ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 199
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 ~ 1346

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

این کتاب توسط اقایان دکتر جعفر امین،عبدالمجید اردلان،پرویز رهبر،دکتر ابراهیم صفری نگارش یافته بر طبق ماده 3 قانون کتابهای درسی و اساسنامه سازمان کتابهای درسی ایران برای تدریس در دبیرستانها برگزیده شده است. کتاب با یاد اوری چگونگی طبقه بندی عناصر در جدول مندلیف اغاز می شود و سپس مباحث یونیزاسیون ،اکسیداسیون و احیاء و تهیه محلول های نرمال مورد بحث قرار می گیرند. بقیه مطالب کتاب به بررسی فلزات و خواص فیزیکی و شیمیائی طرز تهیه فلزات مهم و کاربرد های انها در زندگی بشری می پردازد.

در این رهگذر خانواده فلزات قلیائی و قلیائی خاکی خانواده اهن و پلاتین ،مس،روی ،آلومینیوم ،قلع و سرب و کروم و منگنز مورد بررسی قرار خواهند گرفت در خاتمه مبحث رادیو اکتیویته و عناصر رادیو اکتیو نیز مورد بررسی قرار می گیرند.
خواص جدول مندلیف و طبقه بندی عناصر بر طبق جرم اتمی عناصر صورت گرفته و انچه که جالب است رابطه این طبقه بندی با خواص فیزیکی مانند نقطه جوش ذوب و خواص مشابه شیمیائی یک خانواده از این طبقه بندی مانند خاصیت اکسید کنندگی و یا احیاء میل ترکیبی و.... از مواردی است که این کتاب سعی در اموزش انها دارد و باید مورد توجه دانش اموزان قرار گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شیمی برای سال پنجم ریاضی ؛ کتاب درسی قدیمی

  • 138,000ریال

برچسب ها: کتاب درسی قدیمی, کتاب های درسی, پهلوی, شیمی, کتاب شیمی برای سال پنجم ریاضی ؛ کتاب درسی قدیمی