منو
سبد خرید

شیمی برای سال ششم طبیعی و ریاضی ، کتاب درسی قدیمی

شیمی برای سال ششم طبیعی و ریاضی ، کتاب درسی قدیمی
درحال حاضر موجود نمی باشد
شیمی برای سال ششم طبیعی و ریاضی ، کتاب درسی قدیمی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 114058 - 49/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 20
0 ریال

شیمی برای سال ششم ریاضی

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: شرکت سهامی طبع و نشر کتابهای درسی ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 354
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

این کتاب توسط اقایان دکتر جعفر امین،عبدالمجید اردلان،باروخ بروخیم ،پرویز رهبر،دکتر ابراهیم صفری نگارش یافته بر طبق ماده3قانون کتابهای درسی و اساسنامه سازمان کتابهای درسی ایران برای تدریس در دبیرستانها برگزیده شده است.
کتاب شامل دو بخش است در بخش اول روش های تحزیه مواد الی و یافتن فرمول شیمیائی ماده الی مورد بررسی قرار می گیرد در ادامه مختصری در باره ساختمان اتمی و انواع پیوند شیمیائی صحبت می شود.

در بخش دوم به تقسیم بندی انواع مختلف مواد الی می پردازیم.هر چند که مواد الی از ترکیب تعداد محدودی عنصر ساخته می شوند لیکن عده این ترکیبات الی بسیار زیاد است. در تمامی این مواد کربن و تقریبا هیدرژن وجود دارد اکسیژن ، نیتروژن و فسفر و گوگرد نیز در تعداد بسیاری از این مواد وجود دارد لیکن فلزات و دیگر عناصر به ندرت در ترکیب انها وجود دارد.

انچه که باعث این ایجاد این مواد متنوع از تعداد معدودی از عناصر می گردد به این خاصیت عنصر کربن باز می گردد که می تواند با ارایش و اتصالات گوناگون پیوند پایدار و بعضا ناپایدار تشکیل داده و رشته های طویلی بوجود اورند.رامروزه علم شیمی الی در صنایع گوناگون داروئی ،عذائی ، تامین عناصر انرژی زای نفتی کاربرد های بسیاری دارد فلذا تحول و تغیرات بسیار زیادی در نحوه زندگانی بشری ایجاد نموده است و این یکی از جذابیت های این علم است که زمینه ساز ایجاد اشتغال تغیر بنیادی در بهداشت و رفاه جوامع بشری ایجاد نموده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات