دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شیطان در دادگاه محشر

شیطان در دادگاه محشر

نویسنده: علی علامه حائری
ناشر: تابان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 154
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

پژوهشی در قرآن

موضوع کتاب حاضر، تحلیل و بررسی مفهوم «شیطان در قرآن و متون مذهبی» است. نویسنده در این کتاب، ردّپای شیطان را در تاریخ، ادیان، متون کلامی، روایات و تفاسیر قرآنی کاویده است .دشمنی کردن در قالب دوستی و خیانت کردن با ابراز خیرخواهی، موفّقیّت بیشتری برای دشمنان به ارمغان می‌آورد، بی‌آنکه هزینة مالی و جانی در این مسیر صرف شود.

نخستین موجودی که از این شیوه بهره جست، ابلیس بود. دشمنی او از روی حسادت نسبت به مقام والای آدم سرچشمه می‌گیرد. گرچه شیطان بر انسان سلطه ندارد، امّا از ابزارهایی مانند نفس امّاره و اختیار انسان استفاده کرده است و با شیوه‌هایی همچون وسوسه، وعده‌های دروغ، تفرقه‌افکنی، اغفال، فسادانگیزی و مانند آن، آدمیان را به سوی گمراهی سوق می‌دهد.

امّا اگر انسان مؤمن و باتقوا به خدا پناهنده شود و بر او توکّل نماید، از شرّ شیطان ایمن خواهد بود. در این نوشتار، ابتدا به معرّفی ابلیس و شیطان پرداخته شده است و آنگاه اهداف آنان از منظر قرآن تبیین شده است. در ادامه نیز روش‌ها و ابزارهای تهدید شیطان معرّفی، و در پایان، راهکارهای قرآن برای رهایی از این خطر برشمرده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات