منو
سبد خرید

شیر زنان پتروداوا

شیر زنان پتروداوا
موجود نمی باشد
شیر زنان پتروداوا
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 72554 - 81/6
  • وزن: 0.31kg
  • UPC: 18

شیر زنان پتروداوا

نویسنده: کنستانتین ویرژیل گئورگیو
مترجم: لقا اردلان
ناشر: درنا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 314
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1370

کمیاب - کیفیت : خوب ؛ عطف کتاب افتادگی دارد
 

مروری بر کتاب

داستانی از نویسنده کتابهای ساعت ۲۵ و گدایان معجزه و دومین شانس

هیچ‌کس مثل یک تبعیدی فقیر نیست ... این تبعید مرا رنج می‌داد ... این بود که قدم به قدم در ادبیات پیش رفتم و به مذهب رسیدم. این حقیقت را در اعماق جامعه فقیر و سرگردان یافتم ... به نظر من، ایمان است که بشر را آزاد می‌کند

رمان‌نویس، شاعر، کشیش و اندیشمند برجسته رومانیایی، کنستانتین ویرژیل گیورگیو Constantin Virgil Gheorghiu، بی‌تردید نویسنده‌ای اصیل و درجه اول در جهان ادبی قرن بیستم محسوب می‌شود. او سبک رئالیسم را با نوعی شور رمانتیک برآمده از رنج و حرمان انسان‌های بی‌پناه و پایمال شده پیوند زده و لباس الهیات مبتنی بر تحمل و مهرورزی و داوری نهایی خداوند را بر آن پوشانده بود.

گیورگیو هیچ‌گاه مورد محبت چپ‌ها قرار نگرفت و هیچ‌گاه نتوانست از مسیر حملات و اتهامات آن‌ها کنار رود. همان‌طور که گروهی از یهودیان رسمی و وابسته به صهیونیزم و نیز بسیاری از نویسندگان لیبرال و ظاهراً آزادفکر غربی، او و نوشته‌هایش را خوش نمی‌داشتند.

آنها یا به سکوت از کنار آثار گیورگیو رد می‌شدند، یا با نیش و کنایه و انتقاد از برخی سوابق و جزئیات در مورد او، و سرانجام اگر مجبور بودند چیزی بگویند، سبک و شیوه او در رمان‌نویسی را بازگشتی به رئالیسم و سطحی قلمداد می‌کردند. اما این‌ها هیچ یک نتوانست از قوت تأثیر و انتشار وسیع آثار او بکاهد.

داوری منتقدان و ادب‌شناسان منصف و ده‌ها میلیون خواننده، بهترین ستایش و قدردانی از این مرد رنج‌دیده، ژرف‌اندیش و انتقادگر بود. شاید اگر گیورگیو اهل رومانی نبود، حمایتها و ستایش‌های بی‌پایان تبلیغاتی نثارش می‌شد و این همه کشمکش و غوغا در کنارش به راه نمی‌افتاد.

کنستانتین ویرژیل گیورگیو، آثار متعدد و مهمی نوشت و در اواخر قرنی که او یکی از توصیف‌کنندگان مهم آن بود، درگذشت. او در ماه ژوئن سال 1992 در سن 76 سالگی درگذشت. در زندگی پرنشیب و فراز این مرد، نکات جالب دیگری هم هست. او ایدئولوژی‌های مختلف را دید و زندگی‌های گوناگون در روزگار خود را تجربه کرد. در سال 1963 به کسوت روحانیت مسیحی درآمد و کشیش کلیسای ارتدکس پاریس شد.

با این حال مطالعات زیادی درباره ادیان دیگر انجام داد و در زمینه تاریخ و فرهنگ اسلام نیز اطلاعات فراوان و جالبی داشت. سفرهای بسیاری به نقاط مختلف جهان کرد و یک بار هم به ایران آمد. در همان سفر مصاحبه‌ای هم انجام داد که دربردارنده نکات جالب و آموزنده‌ای است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب