کتاب شیراز شهر عشق فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات ادیب مصطفوی

شیراز شهر عشق

نویسنده: محمدحسین رستگار
ناشر: ادیب مصطفوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: وزیری لب برگشته - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ؛ روی جلد نوشته دارد
 

مروری بر کتاب 

ابنیه و تاریخ باستانی شیراز ؛ مصور

شیراز این شهر آسمانی، دارالأولیاء و دارالعلم، شهر حافظ و سعدی و مدفن ادیبان و عارفان نامی قرن هاست که در ردیف مشاهیر شهرهای ایرانی و از جمله شهرهای مهم جهان اسلام است. گردشگران خارجی شیراز را به عنوان شهری رؤیایی و خاطره انگیز می شناسند و با وجود آثار فراوان تاریخی و مشاهیر رجال، تاریخ و فرهنگ و تمدن دیرینه هنوز جای معرفی و تعریف دارد که در این راستا کتاب شیراز شهر عشق تألیف جناب محمدحسین رستگار در همین خصوص به رشته تحریر درآمده است.

در شهر شیراز مهد تمدن و فرهنگ ایران زمین بزرگوارانی زندگی می کنند که در معرفی جاذبه ها و توانمندی های تاریخی، مذهبی و فرهنگی کشور تلاش صمیمانه ای از خود نشان داده  و با تألیف کتاب های متعدد و دایره المعارف گوناگون زحمات و مشقات بسیاری را متحمل شده اند. یکی از این عزیزان جناب آقای (محمد حسین رستگار) هستند که با ایمان قلبی و سعی فراوان کتب متعددی را منتشر نموده به هیچ گونه ادعایی آرام و سبکبار به کار خویش مشغول و فارغ از جار و جنجال های معمول به تألیف کتب گرانقدری می پردازد که جا دارد بیش از پیش نسبت به چینین نیروهای مؤمن و متعهد بذل توجه ویژه و عنایت خاص مبذول گردد.

در فصل اول كتاب، استان فارس از نظر جغرافيايي بررسي مي‌شود.در فصل دوم مطالبي درباره‌ شيراز، درج شده، سپس درباره‌ي فرهنگ و آداب، لهجه‌ي شيرازي، سوغات شيراز و زلزله‌ي شيراز سخن مي‌رود.گفتني است تصاويري از اماكن مذهبي، آرامگاه عرفا، بازار و اماكن ديگر در بين صفحات كتاب گنجانده شده است. 

فهرست

اماكن مذهبي، نقاط زيارتي
مساجد شيراز
مدارس شيراز
اقليت‌هاي مذهبي
عرفا، دانشمندان، شعرا و هنرمندان شيراز
جلوه‌هاي هنر در شيراز
آثار باستاني و ديدني شيراز
بازارهاي مهم شيراز
موزه‌هاي مهم شيراز
باغ‌هاي شيراز
گردشگاه‌هاي مهم اطراف شهر شيراز
بوستان‌ها و پارك‌هاي شيراز
مجموعه‌هاي ورزشي شيراز
مراكز فرهنگي
هتل‌ها
دانشگاه‌هاي شيراز
بيمارستان‌ها
ضرب المثل‌هاي متداول در بين مردم شيراز

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شیراز شهر عشق

  • 120,000ریال

برچسب ها: محمدحسین رستگار, شیراز, جغرافیای تاریخی شیراز, جغرافیای تاریخی ایران, تاریخ شیراز, تاریخ ایران باستان, آثار باستانی ایران, کتاب شیراز شهر عشق