منو
سبد خرید

شگفتی های ذهن و حافظه

شگفتی های ذهن و حافظه
درحال حاضر موجود نمی باشد
شگفتی های ذهن و حافظه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146972 - 68/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

شگفتی های ذهن و حافظه

نویسنده: الکساندر رومانوویچ لوریا
مترجم: حبیب الله قاسم زاده , رامین مجتبایی
ناشر: ارجمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

کتابی کوچک درباره حافظه ای بزرگ

در این کتاب، یک روان‌شناس برجستۀ روسی، جهان درونی شخصی عجیب را می‌کاود: شخصی که از حافظۀ خارق‌العاده و عملا َ نامحدودی برخوردار است. نتایج بررسی او نه‌تنها تصویر روشن از حافظۀ ناکرانمند این فرد فراهم می‌کند، بلکه درک عمیقی از ماهیت و سازوکار حافظۀ انسان، و نیز روابط پیچیدۀ بین حافظه و سایر فرآیندهای عالی ذهن، در اختیار ما قرار می‌دهد.

وی چند سوال مهم و قابل طرح دربارۀ نوروپسیکولوژی (روان‌شناسی عصب پایۀ) حافظه و کلاَ پردازش شناختی و هیجانی را مطرح کرده است. طیف وسیعی از خوانندگان، مطالعۀ این کتاب را سودمند خواهند یافت: مخصوصاَ محققان و دانشجویان روان‌شناسی، زبان‌شناسی، ادبیات و هنرهای تجسمی، روان‌پزشکی و متخصصان آسیب‌شناسی روانی و علاقه‌مندان به مباحث پردازش اطلاعات در مغز انسان. 

شخصی که از حافظۀ خارق‌العاده و عملا َ نامحدودی برخوردار است. نتایج بررسی او نه‌تنها تصویر روشن از حافظۀ ناکرانمند این فرد فراهم می‌کند، بلکه درک عمیقی از ماهیت و سازوکار حافظۀ انسان، و نیز روابط پیچیدۀ بین حافظه و سایر فرآیندهای عالی ذهن، در اختیار ما قرار می‌دهد.

ذهن انسان همچون اعماق اقیانوس ها مملوء از شگفتی و رازهای پنهان است. دانشمندان پیوسته در حال تحقیق بر روی مغز انسان هستند و به الگوهای رفتاری جدیدی دست پیدا می کنند. آن ها هر روز به کشفی جدید و شگفت انگیز درباره ی عملکرد ذهن انسان می رسند. برای مثال، محققان پی برده اند که انسان ها هر چه هوش بیشتری داشته باشند، دوستان کمتری دارند. بنابراین تشخیص هوش دوستان تان دیگر کار چندان سختی نیست. در ادامه به ۱۰ حقیقت روانشناختی جالب درباره ی ذهن و روان انسان می پردازیم.

کسانی که به افسردگی مبتلا هستند اغلب می گویند که زندگی دیگر برایشان رنگی ندارد. این جمله صرفاً یک توصیف احساسی نیست و واقعا از نظر علمی حقیقت دارد. در دوران افسردگی، از حساسیت شبکیه ی چشم ها نسبت به تضاد بین رنگ ها کاسته می شود و فرد مبتلا رنگ ها را از هم درست تشخیص نمی دهد. عکس این مسأله هم صدق می کند، یعنی اگر دائما با رنگ های خاکستری و کمرنگ سر و کار داشته باشید، بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی و مالیخولیا خواهید بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات