كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شکوه شمس ؛ سیری در آثار و افکار مولانا جلال الدین رومی

شکوه شمس

نویسنده: آن ماری شیمل
مترجم: حسن لاهوتی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 982
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 دوره چاپ : 5

 

مروری بر کتاب

سیری در آثار و افکار مولانا جلال الدین رومی

کتاب شکوه شمس نوشته خانم آن ماری شیمل استاد برجسته عرفان اسلامی یکی از برجسته ترین و مهم ترین آثاری است که درباره مولوی نوشته شده است .

شرح و بیان نامکرر «عشق» است از زبان مولانا که دانش و بصیرت مولف صاحب نظر و صاحبدل آن را با لطافت طبع و حلاوت سخن و تخیل دورپردازانه جان بخشیده است.

این کتاب نخستین اثر از آثار ارزنده پروفسور شیمل است که به زبان فارسی منتشر می شود. در چهار بخش زمینه تاریخی، خیال بندی مولوی، الهیات مولوی و نفوذ مولوی در شرق و غرب تدوین یافته و مقدمه ای از استاد جلال الدین آشتیانی نیز بر آن افزوده شده است.

پروفسور شیمل گفته است «... مولانا جلال الدین رومی در روزگار سختی که در آن دشمنی، جنگ و کشتار رواج یافته بود زندگی می کرد. اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، در بدترین شکل خود بود. روزگاری بود که مغول مراکز تمدن و فرهنگ را در کشورهای اسلامی ویران کرده فساد و خرابی به جای گذاشته بود. همان گونه که می گوید...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شکوه شمس ؛ سیری در آثار و افکار مولانا جلال الدین رومی

  • 650,000ریال
  • 570,000ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), آن ماری شیمل, حسن لاهوتی, عرفان اسلامی, مولوی, نقد شعر, اشعار عرفانی, شعر, شعر عرفانی, تصوف, شمس تبریز, کتاب شکوه شمس