کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شکوفه خونین شیراز ؛ لطفعلی خان زند

شکوفه خونین شیراز

نویسنده: داریوش آریا
ناشر: محمد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب


لطفعلی خان زند

شیراز شهر شعر و ادب و عرفان است . شیراز شهر باستانی ایران ، شهر دلاوران و زیبارویان است و لطفعلی خان زند شکوفه خونین این شهر زیبا و تاریخی است . شخصیت او در میان جوانان این سرزمین پهناور چون خورشید می درخشید .

با توجه به اینکه قاجارها تمام همت خود را مصروف محو نمودن این چهره درخشان از تاریخ ایران نمودند ، ولی زندگی کوتاه و پر حادثه این دلاور زند از لابلای تاریخ گذر کرده و این موسسه را که هدفی جز معرفی چهره های تابناک و شناسایی الگوهای مثبت ندارد بر آن داشت که از فاضل فرزانه جناب آقای داریوش آریا بخواهد که زندگی این چهره محبوب تاریخ ایران را به رشته تحریر درآورد و در این راستا آنچه منابع در اختیار داشت هدیه به ایشان نمود و نیز با شناخت ایشان از تاریخ ایران و منابع بسیار ، دیگر کتاب شکوفه خونین شیراز که جنبه داستان تاریخی دارد در دسترس دوستداران قرار می گیرد .

درباره لطفعلی خان سخن بسیار است . و کتاب شکوفه خونین شیراز ، داستان زندگی آخرین شهریار شوربخت زند است که در اوج جوانی و با غروری مردانه ، رشته حیاتش به تیغ خیانت نزدیکان و جفای روزگار و به فرمان « آغا »ی قاجار قطع گردید .

داستان زندگی کوتاه لطفعلی خان ، نه داستان یک انسان معمولی ، بلکه قصه دلیر مردی است که دوست و دشمن بر او آفرین باد خوانده اند .
راستی می دانید بر آخرین شیر از نسل شیرهای دشت ارژن چه گذشت و به چه سرنوشتی دچار آمد ؟
لطفعلی خان را ناجوانمردانه و ریاکارانه از پشت خنجر زدند و به اسارت گرفتند . شیر مرد زند را به غل و زنجیریس به وزن پانزده من بستند و به دشمن خونی و شقاوت پیشه اش خواجه قاجار به سی هزار تومان و فرمان حکومت موروثی بم فروختند !

و ای دریغ که چه ریاکارانه ، ناجوانمردانه و ارزان فروختند شیر مرد زند را …..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شکوفه خونین شیراز ؛ لطفعلی خان زند

  • ناشر: محمد
  • کد کتاب: 43109 - 18/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: داریوش آریا, لطفعلیخان زند, تاریخ زندیه, رمان تاریخی, داستان های تاریخی