منو
سبد خرید

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب دوم

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب دوم
-20 %
شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب دوم
  • موجودی: موجود
  • مدل: 106664 - 90/6
  • وزن: 0.20kg
360,000 ریال
450,000 ریال

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی

نویسنده: میشل مریو - الن تروشو
مترجم: میلاد عمرانلو
مقدمه: مصطفی کمال پورتراب
ناشر: کتاب آوند دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 39
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل 18 درس است. درس نخست و دوم شامل چکیده مباحث جلد نخست این مجموعه است. در این دو درس مفاهیم و علائم نت‌خوانی در موسیقی مانند «علامت‌های تغییر دهنده»، «خطوط اتحاد و اتصال»، «میزان‌های 4/4، 4/3 و 4/2»، «تریوله»، «سه اصطلاح سرعت»، «نوانس: تغییر شدت صوت»، «علامت‌های نقطه توقف» و... آموزش داده می‌شود.

عناوین درس‌های سوم تا هجدهم کتاب نیز به ترتیب عبارتند از: «آموزش میزان 8/3»، «آموزش میزان 8/3 با سکوت»، «میزان 8/6 با تقسیمات فرعی»، «میزان 8/6 با تقسیمات فرعی و همراه با سکوت»، «گام مینور؛ خویشاوند»، «میزان 8/3 و 8/6 بدون تقسیمات فرعی»، «نام درجات مختلف گام»، «تاکیدات»، «علائم برگشت»، «ضرب بالا»، «نت‌های تنال و مدال»، «دولاچنگ»، «کادانس» و در نهایت دو درس با عنوان «بازنگری».

مصطفی کمال پورتراب در بخشی از مقدمه خود بر این کتاب نوشته است: «آنچه که نخستین افراد بشر را از برخورد با حوادث گوناگون در طبیعت، نجات داده و او را موجودی متعالی ساخته آگاهی‌های اوست که در اثر شناخت واقعیت‌ها راه خود را در میان کوره راه‌ها پیدا کرده‌... و مسیرهای سالم و انسانی معقول را به بیراهه‌های گمراه کننده ترجیح داده است. میلاد عمرانو یکی از این نمونه‌هاست که در دوره کارشناسی ارشد دانشکده موسیقی دانشگاه هنر به عنوان دانشجوی شایسته‌ام به تحصیلات موسیقی خود پایان داد... از جمله خدمات هنری عمرانلو ترجمه کتاب «شکل‌گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی» است که مورد نیاز مردم و جامعه موسیقی به شمار می‌رود.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات