منو
سبد خرید

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب اول

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب اول
-17 %
شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی ، کتاب اول
150,000 ریال
180,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 106665 - 38/4
  • وزن: 0.20kg

شکل گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی

نویسنده: میشل مریو - الن تروشو
مترجم: میلاد عمرانلو
مقدمه: مصطفی کمال پورتراب
ناشر: کتاب آوند دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 46
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نخستین جلد کتاب «شکل‌گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی» نوشته‌ی مشترک «میشل مریو» و «آلن تروشو» توسط «میلاد عمرانلو» به فارسی برگردانده شده است. این کتاب ۲۴ درس مقدماتی موسیقی را دربردارد. مباحثی که در هر درس آموزش داده شده شامل تئوری موسیقی، نت‌خوانی، ریتم‌خوانی، تمرین‌های آوازی و تربیت شنوایی است. 

کتاب حاضر نخستین مجلد از مجموعه ۹ جلدی است که بر اساس استانداردهای آموزشی وزارت فرهنگ و فدراسیون ملی اتحادیه کنسرواتوارهای فرانسه تدوین شده و به نیازهای ضروری هنرجو برای کسب دانش موسیقی، توجه خاص نشان می‌دهد. در یادداشت آغاز کتاب به قلم استاد مصطفی کمال پورتراب می‌خوانیم: «ترجمه کتاب‌های "شکل‌گیری بنیادی و تکوین مبانی موسیقی" از خدماتی است که نیاز مبرم جامعه موسیقی به شمار می‌رود و اگر توسط افراد متعهد و با صلاحیت تعلیم داده شود، مقدار زیادی از کمبودهای هنردوستان را در زمینه تربیت شنوایی و سلفژ و تئوری که مهم‌ترین عامل در موسیقی به شمار می‌رود از میان خواهد برد.» میلاد عمرانلو (۱۳۵۶) دانش‌آموخته‌ی موسیقی از دانشگاه هنر است.

او زمانی رهبر گروه آوازی تهران بود و از محضر استادانی چون مصطفی کمال پورتراب، شریف لطفی، حسین دهلوی و علیرضا مشایخی بهره برده است. عمرانلو از سال ۱۳۷۹ با ارکستر سمفونیک تهران و از سال ۱۳۸۳ با ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی به عنوان نوازنده سازهای ضربی همکاری داشته است. کتاب حاضر از سوی نشر «آوند دانش» منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب