دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شکلات

شکلات

نویسنده: ژوان هریس
مترجم: طاهره صدیقیان
ناشر: کتابسرای تندیس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 406
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در محله ای کوچک که سال هاست چیزی در در آن تغییری نکرده، زنی زیبا به نام ویان روچر و شکلات فروشی جذابش از راه می رسند و مردم را عاشق و شیفته ی خود می کنند. در تمام جعبه های زیبای شکلات ها، هدیه ای رایگان قرار گرفته است: پیشگویی زیرکانه ی ویان در مورد مشکلات و نارضایتی های شخصی که آن جعبه ی شکلات را می خرد، و البته راه حل هایی برای مواجهه با آن مشکلات.
آیا او یک جادوگر است؟
خیلی زود، ساکنین محله تغییر می کنند و غرق در وسوسه ها، لذت طلبی ها و مواجهه ی میان آیین های رسمی عید پاک و جذابیت های فستیوال شکلات ها می شوند.

وین روشه که زنی شاد و خوش برخورد است با دختر کوچکش انوک به شهری کوچک در فرانسه می روند و خانه و مغازه ای رو به روی کلیسا اجاره می نمایند .
شهر کوچک فرانسوی خاکستری و غمزده و بسیار مذهبی است .
روشه که زنی شاد است مغازه شکلات فروشی خود را راه می اندازد .
مغازه او رنگی و ویترینش همیشه اغواگر و خوشبوست .
وین به خدا و کلیسا اعتقاد خاصی ندارد و هرگز به کلیسا نمی رود . به همین جهت پدر رینو با او خصومت خاصی دارد و سعی می کند با برانگیختن احساسات مذهبی مردم اوضاع را برای وین و انوک سخت کند .

اگر می توانی خودت را فراموش کن ، فراموش کن کی هستی . تا آنجایی که بتوانی تحمل کنی . اما یک روز ، دخترم ، یک روز ترا گرفتار خواهد کرد . من می دانم .

آگاهی نمی تواند جای زندگی هر روزه ، حقیقت تنهایی ، و از دست دادن دوست را پر کند .
هر چیز ممنوعه ای طعم بهتری دارد .
گاهی اوقات بهتر است همه چیز را آن طور که هست رها کرد ، اندوه را آزاد گذاشت تا دوره اش را بگذراند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات