كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شکست

شکست

نویسنده: الکساندر فاده یف
مترجم: رضا شلتوکی
ناشر: روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 205
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

شکست یکی از دو اثر ارزنده ی این نویسنده ی پُرارج است که در آن شرح حال گروهی از پارتیزان ها را در نبرد با نیروهای گارد سفید ضد انقلاب کلچاک و ژاپنی ها بیان می کند و نشان می دهد که چگونه این میهن پرستان می رزمند و از میهن و زادگاه خویش دفاع می کنند و در این راه از نثار جان دریغ ندارند.

لوین سون در حالی که شمشیر فکسنی ژاپونی اش برروی پله ها تق تق صدا می کرد، وارد حیاط شد. از مزارع بوی مطبوع گندم سیاه به مشام می رسید. خورشید ژوییه در کف داغ و سرخ و سفیدی شنا می کرد. 
ماروزکا برروی یک تکه برزنت مقداری جو دو سرخشک می کرد، و با شلاق یک دسته از مرغان شاخ دار سمج را پس می زد. 
لوین سون که پاکت مهر و موم شده ای را به طرف او دراز می کرد، گفت: 
بیا، اینو ببر به قسمت شالدیبا و به او بگو که ... نه چیزی لازم نیس. بگی. در نامه همه چیز رو نوشتم......

آلکساندر آلکساندرویچ فادیف نویسنده ی بزرگ و نامی شوروی در سال 1901 در شهر «ته ور» در یک خانواده ی روستائی، متولد شد. دوران کودکی را در شرق دور گذراند. پدرش معلم و مادرش پرستار بود و در عین حال در امور کشاورزی دست داشتند.

بدین سان آلکساندر از همان اوان کودکی از نزدیک به کار و زندگی دهقانان و کارگران آشنا شد. در جنگ های داخلی همراه پارتیزانها علیه آدمیرال کلچاک و مهاجمین ژاپنی جنگید و با تجارب عملی و گرانبهایی که شخصاً از این نبردها کسب کرد، کتاب حاضر، شکست را پی ریخت.

با انتشار این کتاب فادیف، شهرتی جهانی یافت و به نام نویسنده ی پرولتری مشهور گردید. آلکساندر فادیف در 13 مه در 1956 در اعتراض به آنچه سانسور و سرکوب زمان استالین می‌نامید، خودکشی کرده و نامه افشاگرانه مهمی هم به عنوان وصیت باقی گذاشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شکست

  • ناشر: روز
  • کد کتاب: 102457 - 9/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: الکساندر فاده یف, رضا شلتوکی, داستان های روسی, رئالیسم سوسیالیستی, کتاب شکست