شکارگاه

شکارگاه

نویسنده: آنتوان چخوف
مترجم: آلک قازاریان
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

آنگونه که راوی نقل می کند کتاب شکارگاه عنوان دست نوشته یی است که یک نویسنده ناشناس از یک ناشر در مسکو خواهش می کند آن را بخواند. روایتگر با خواندن آن موافقت می کند و نویسنده می گوید سه ماه دیگر باز میگردد تا نظر ناشر را در خصوص دستنوشته جویا شود.

در این دستنوشته که بدنه اصلی کتاب را تشکیل می دهد، راوی یک مامور قضایی در یک منطقه روستایی است. کنت آلکسی رفیق و هم پیاله او در املاک نزدیک او با یک ضابط دادگستری به نام اوربنین و نیکلای افمیچ خرده فروش که دچار جنون شده زندگی می کند. اولگا دختر نیکلای نیز در همان ملک زندگی می کند و در یک مثلث عشقی وارد می شود که در دو پهلوی آن مامور قضایی و اوربنین است...
 

آنتوان پاولوویچ چخوف نویسنده بلندآوازه روسی در۱۸۶۰ در خانواده‏ای فقیر در روسیه به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات پزشکی به طبابت پرداخت. ولی این روال چندان طول نکشید و با انتشار نوشته‏ هایش از نوزده سالگی، چنان مورد استقبال قرار گرفت که از طبابت دست کشید و کار نویسندگی و ادبیات را دنبال کرد.

چخوف طبعی روان و نبوغ درخشانی در زمینه نویسندگی داشت و در داستان‏ های خود، پستی‏ های طبع آدمی را به سختی مورد انتقاد قرار می‏داد. وی در صنعت ایجاز و خلاصه‏ نویسی و هنر داستان نویسی و نگارش داستان‏های کوتاه قدرتی شگرف و در خلق شخصیت‏ های جالب، مهارتی بسزا داشت. علاوه بر این، چخوف، بشر دوستی و نیک نفسی و خدمت به مردم را نیز وظیفه هر انسان شرافت‏مندی می‏دانست و این علاقه شدید انسان دوستی به شکلی گیرا و دل ‏انگیز، در آثارش به چشم می‏ خورد. آثار چخوف در عین حال که خواننده را می ‏خندانَد، به فکر و دقت نیز وامی‏دارد و معایب اجتماعی را در نظرش جلوه‏ گر می‏ سازد. چخوف یکی از بزرگ‏ترین استادان داستان‏ های کوتاه است که آثار درخشان و نافذ او از حیث انشاء فوق العاده روان، حاکی از مهارت عجیب وی در برگردانیدن ناگهانی یک وضعیت مضحک به صحنه‏ ای حزن ‏انگیز و دردناک است. چخوف در ادبیات روسیه، خالق سبکی تازه در شیوه نمایش‏نامه ‏نویسی و داستان نویسی شده است.

آثار چخوف مورد ستایش نویسندگان بزرگ زمان واقع شد و به طور مستقیم یا غیرمستقیم در بیشتر رمان ‏نویسان معاصر او نفوذ فراوان برجای گذاشت. چخوف از بزرگ‏ترین و برجسته‏ ترین داستان‏ نویسان رئالیسم و واقع بین روسیه در دوران قبل از انقلاب این کشور به شمار می‏ آید. از آثار متعدد چخوف می‏توان فاجعه در شکارگاه، دهقانان، سه خواهر، مرغ دریایی، اتاق شماره شش، گم‏گشته‏ ها و باغ آلبالو را نام برد.آنتوان چخوف سرانجام در ۲ ژوئیه سال ۱۹۰۴ در ۴۴ سالگی درگذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شکارگاه

  • ناشر: معرفت
  • کد کتاب: 95611 - 63/6
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: آنتوان چخوف, آلک قازاریان, داستان های روسی, داستان های کوتاه روسی, کتاب شکارگاه