کتاب شکارگاه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات معرفت

شکارگاه

نویسنده: آنتوان چخوف
مترجم: آلک قازاریان
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

آنتوان پاولوویچ چخوف نویسنده بلندآوازه روسی در۱۸۶۰ در خانواده‏ای فقیر در روسیه به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات پزشکی به طبابت پرداخت. ولی این روال چندان طول نکشید و با انتشار نوشته‏ هایش از نوزده سالگی، چنان مورد استقبال قرار گرفت که از طبابت دست کشید و کار نویسندگی و ادبیات را دنبال کرد.

چخوف طبعی روان و نبوغ درخشانی در زمینه نویسندگی داشت و در داستان‏ های خود، پستی‏ های طبع آدمی را به سختی مورد انتقاد قرار می‏داد. وی در صنعت ایجاز و خلاصه‏ نویسی و هنر داستان نویسی و نگارش داستان‏های کوتاه قدرتی شگرف و در خلق شخصیت‏ های جالب، مهارتی بسزا داشت. علاوه بر این، چخوف، بشر دوستی و نیک نفسی و خدمت به مردم را نیز وظیفه هر انسان شرافت‏مندی می‏دانست و این علاقه شدید انسان دوستی به شکلی گیرا و دل ‏انگیز، در آثارش به چشم می‏ خورد. آثار چخوف در عین حال که خواننده را می ‏خندانَد، به فکر و دقت نیز وامی‏دارد و معایب اجتماعی را در نظرش جلوه‏ گر می‏ سازد. چخوف یکی از بزرگ‏ترین استادان داستان‏ های کوتاه است که آثار درخشان و نافذ او از حیث انشاء فوق العاده روان، حاکی از مهارت عجیب وی در برگردانیدن ناگهانی یک وضعیت مضحک به صحنه‏ ای حزن ‏انگیز و دردناک است. چخوف در ادبیات روسیه، خالق سبکی تازه در شیوه نمایش‏نامه ‏نویسی و داستان نویسی شده است.

آثار چخوف مورد ستایش نویسندگان بزرگ زمان واقع شد و به طور مستقیم یا غیرمستقیم در بیشتر رمان ‏نویسان معاصر او نفوذ فراوان برجای گذاشت. چخوف از بزرگ‏ترین و برجسته‏ ترین داستان‏ نویسان رئالیسم و واقع بین روسیه در دوران قبل از انقلاب این کشور به شمار می‏ آید. از آثار متعدد چخوف می‏توان فاجعه در شکارگاه، دهقانان، سه خواهر، مرغ دریایی، اتاق شماره شش، گم‏گشته‏ ها و باغ آلبالو را نام برد.آنتوان چخوف سرانجام در ۲ ژوئیه سال ۱۹۰۴ در ۴۴ سالگی درگذشت.


 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شکارگاه

  • ناشر: معرفت
  • کد کتاب: 72414 - 63/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: آنتوان چخوف, آلک قازاریان, داستان های روسی, داستان های کوتاه روسی, کتاب شکارگاه