دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شور زندگی ؛ داستان پرماجرای زندگی ون گوگ

شور زندگی

نویسنده: ایروینگ استون
مترجم: محمدعلی اسلامی ندوشن
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت: صفحات درحد نو ؛ عطف کتاب چسب خوردگی دارد ؛ مهر دارد ؛ بدرقه شطرنجی زدگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

ماجرای زندگی ونسان وان گوگ نقاش هلندی

وان گوگ به نقاشی دست زد، زیرا در پی یافتن وسیله‌ای بود که با آن ((عطش درونی)) خود را فرونشاند. اگر نگوییم که بار رسالتی بر پشت داشت، باری نگریز به تصور این معنائیم که سرچشمه نیرویی قهار، نظیر همان نیرویی که در شکم کوه آتشفشان است، در نهاد او بود و او می‌بایست دهانه‌ای بیابد تا راه آن را به بیرون بگشاید.

وان گوگ یکی از کسان کمیابی بود که سفر زندگی را از طریق شاهراه در پیش نمی‌گیرند، یعنی جاده‌ای که کوفته شده و قافله بشریت عادی آن را می‌پیماید و آرام آرام، بی‌دغدغه گم شدنی، به پایان می‌رساند.

مردانی چون وان گوگ به کوره راهی باریک و سنگلاخ پای می‌نهد، راهی سردرگم و پیچ در پیچ که از هیچ سو به مقصد نمی‌پیوندد؛ در واقع، مقصد اینان دست نیافتنی است، زیرا سر خود را بلند نگاه می‌دارند و بر افق پهناور و دور نظر می‌دوزند و هر چه بیشتر می‌روند، افق دورتر می‌نماید...

ایروینگ استون برای اهل کتاب نامی آشنا و خاطره‌انگیز است کتاب شور زندگی او هنوز مانند اثری تازه، خواندنی و دلپذیر است. ایروینگ استون به عنوان استاد مسلم رمان بیوگرافی شهرت جهانی دارد ؛ استون در این کتاب نیز لحظه‌های شرین زندگی و ماجراهای دلپذیر این نقاش بزرگ را به تحریر می‌کشد رمانی بس جذاب و دل‌انگیز.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات