كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شوروی به کجا می رود ؟

شوروی به کجا می رود ؟

نویسنده: مانتلی ریویو
مترجم: حیدر ماسالی
ناشر: دنیای مادر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات

کتاب پیش‌رو، گزیده‌ای است از نوشته‌های «نظریه‌پرداز»، نویسنده و پژوهش‌گر فرانسوی که برخی او را پدر لیبرالیسم فرانسه دانسته‌اند. در این کتاب که در چهار بخش تنظیم گردیده، مقاله‌ها و نوشته‌هایی از نویسنده در پهنه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فلسفی گردآوری شده تا چشم‌انداز کم و بیش روشن و گسترده‌ای از سپهر اندیشه‌اش پیش‌روی خواننده قرار بگیرد.

در اکتبر سال 1917 یکی از عمیق ترین انقلاب‌های تاریخ در روسیه رخ داد. اما ظرف مدت ده سال پس از آن، یک ضدانقلاب سیاسی را یک قشر صاحب امتیاز در شوروی داشت تثبیت می‌کرد. ژوزف استالین نماد آن قشر بود. این اثر یک بررسی بنیادین از دولت کارگریی است که انقلاب اکتبر بوجود آورد و زوال آن انقلاب ریشه‌های فروپاشی بوروکراسی شوروی و درگیری‌های فزاینده در درون و بین جمهوری‌های شوروی سابق در این کتاب تشریح می‌شوند. همچنین تحلیلی که در این نوشته ارایه شده کمکی است به فهم تضادها و دینامیسم درونی انقلاب‌هایی از قماش انقلاب اکتبر.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شوروی به کجا می رود ؟

  • ناشر: دنیای مادر
  • کد کتاب: 94979 - 2/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مانتلی ریویو, حیدر ماسالی, شوروی, مارکسیسم, گورباچف, جنگ سرد, روسیه, کتاب شوروی به کجا می رود ؟