کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شورانگیزترین ترانه ها، تصنیف ها و سروده های ایران سرزمین احساس ، دوجلدی در یک مجلد

شورانگیزترین ترانه ها، تصنیف ها و سروده های ایران سرزمین احساس

نویسنده: محمدرضا آخوندی
ناشر: آرمان خرد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 530
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب 

مصور

همراه با منتخبی از بهترین اشعار شاعران ایران

تصنیف، یا به عبارتی موسیقی ضربی با کلام، در فرهنگ موسیقی ما جایگاه ویژه ای دارد. از لالایی مادران در مناطق مختلف و آهنگها و تصنیف های روحوضی و کوچه بازاری گرفته تا تصنیف های جدی و مستحکم، هر یک نقشی در فرهنگ موسیقایی تک تک افراد این سرزمین ایفا کرده است. می توان ادعا کرد که تمام افراد این مرز و بوم حداقل یک ترانه یا تصنیف – خواه کوچه بازاری، محلی و سنتی و .... را از بردارند.

گروههای مختلف مردم در محافل، جشن و سرورها، پایکوبی ها، سفرها، کوه، جنگل، دشت و بیابان، موقع کار یا فراغت، همراه با ساز یا بدون آن، با هم هم نوا می شوند و تصنیف یا ترانه ای می خوانند و از خواندن آن به شوق و وجد می آیند و نیرو می گیرند. و این فقط عادت و ویژگی مردم ایران نیست، که در تمام نقاط دنیا چنین است، زیرا مردم با موسیقی ای که با کلام ترکیب شده باشد رابطه ای دیگر دارند. 

تصنیف به کلامی گفته می شود که به نحوی باموسیقی همراه باشد. برخی تصنیف را معادل ترانه می دانند در صورتی که ترانه یکی از مشتقات یا نوعی از تصنیف است که بیش از سایر انواع در ایران معمول و چون انواع تصنیف وابسته به محتوای کلام و نوع شعر است، ناگزیر باید به انواع شعر که طی قرنها به شکلی با موسیقی تلفیق شده است اشاره ای کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شورانگیزترین ترانه ها، تصنیف ها و سروده های ایران سرزمین احساس ، دوجلدی در یک مجلد

  • ناشر: آرمان
  • کد کتاب: 112996 - 23/4
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال

برچسب ها: محمدرضا آخوندی, موسیقی ایرانی, ترانه, تصنیف, آواز, شعر فارسی, موسیقی سنتی, کتاب شورانگیزترین ترانه ها، تصنیف ها و سروده های ایران سرزمین احساس