منو
سبد خرید

شوالیه های معبد ؛ مبانی نظری فراماسونری جهانی

شوالیه های معبد ؛ مبانی نظری فراماسونری جهانی
شوالیه های معبد ؛ مبانی نظری فراماسونری جهانی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 67576 - 111/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 11

شوالیه های معبد

نویسنده: هارون یحیی
ناشر: هلال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 3


مروری بر کتاب 

مبانی نظری فراماسونری جهانی

کتاب «فراماسونری جهانی» نقادانه به بررسی ریشه‌های فراماسونری و اهداف و فعالیت‌های آن می‌پردازند. در این کتاب خواننده خلاصه‌ای از نبرد ماسون‌ها علیه مذهب توحیدی در طول تاریخ را مطالعه خواهد نمود. ماسون‌ها نقش مهمی در بیگانه‌سازی ملل اروپایی از مذهب و مأنوس ساختن آنها به فلسفه‌ی ماده انگار و انسان محور بازی کرده‌اند.

همین طور خواهیم دید که فراماسونری چگونه در تحمیل این عقاید با طل بر تمدن‌های غیر غربی تأثیر گذار بوده است و بالاخره به بحث درباره روش‌های این سازمان در جهت ایجاد اجتماعی مبتنی بر این عقاید می‌پردازیم. به طور کلی فلسفه ایشان و روش‌هایی که برای پی‌ریزی این فلسفه به کار بسته‌اند مطرح و نقد خواهد شد.

بیشتر مورخان «فراماسونری» متّفق القول بر این باورند که مبدأ این سازمان به جنگ‌های صلیبی باز می‌گردد، اگرچه فراماسونری به طور رسمی در اوایل قرن هیجدهم میلادی در انگلستان بنا نهاده شده، اما ریشه‌ها و مبادی آن به جنگ‌های صلیبی قرن دوازدهم باز می‌گردد. در نقطه‌ی عطف حکایت آشنای فراماسونری دسته‌ای به نام «شوالیه‌های معبد» قرار دارند…

 هدف این گروه ابتدا شرکت در جنگ‌های صلیبی بود سپس آنها وظیفه خود را محافظت از زائران در سرزمین فلسطین دانستند اما پس از قتل‌عام آنها در جنگی که مسلمانان به “عکا” دست یافتند عده کمی از آنها با پول‌های فراوان ساکن نقاط اروپا شدند و با نوعی سیستم بانکداری ثروت زیادی اندوختند آنقدر قدرت این گروه زیاد شد که پاپ “کلمنت پنجم” و “فیلیپ چهارم”، پادشاه فرانسه آنها را به بهانه  بدعت‌گذاری در دستگاه تفتیش عقاید و در بین سال‌های ۱۳۰۷ میلادی تا ۱۳۱۴ محاکمه کردند و همراه با رهبرشان “ژاک دوموله” به قتل رسیدند.

فهرست

• از شوالیه‌های معبد تا مصر باستان
• داستان حقیقی کابالا
• بازخوانی نظریه اومانیسم
• بازخوانی نظریه تکامل

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب