كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شوالیه مزون روژ  - پپن و شارلمانی

شوالیه مزون روژ  - پپن و شارلمانی

نویسنده: الکساندر دوما
مترجم: منوچهر مطیعی
ناشر: گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب 

دو داستان در یک کتاب

این کتاب برخلاف قصه های دیگر دوما زیاد مفصل نیست. کتاب با شرح زندگی زنی شروع می شود و پیش می رود که در تاریخ زندگی بشر ، به استثنای مقدسان ، شاید به ندرت بتوان نمونه ای از او یافت. فقط زنان مقدس و برجسته تاریخ می توانند چون او باشند. پرنسس هیلد گارد ؛ همسر شارلمانی یک نمونه بود نمونه ای از زیبایی ، نجابت ، شرافت و اخلاق ، صبر و تحمل ، و وفاداری....

الکساندر دوما (پدر) ؛ ۲۴ ژوئیه ۱۸۰۲ - ۵ دسامبر ۱۸۷۰، رمان نویس و نمایش نامه‌نویس فرانسوی بوده است که به او مشهور «سلطان پاریس» را داده بودند. دوما به خاطر رمان‌های ماجراجویانه فراوانش یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رود. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمان‌هایی دنباله دار و سریالی هستند. او علاوه بر رمان‌نویسی، مقاله‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و خبرنگار پرتوانی بود.این نویسنده خیلی زود با آثار نویسندگان بزرگ، کتاب های تاریخی ونمایشنامه های رمانتیک آن دوره آشنا شد و به مطالعه آنها پرداخت .

اولین اثری که باعث شد نام او به عنوان نویسنده بر سر زبانها بیفتد، نمایشنامه «هنری سوم» بودکه در سال ۱۸۲۹ به نمایش درآمد و موجب دوستی دوما با نویسندگان بزرگی چون ویکتورهوگو شد. 

این نویسنده پس از «هنری سوم» موفقیت خود در عرصه نمایشنامه نویسی بایک درام عاشقانه به نام «آنتونی» کامل کرد . 
دوما پس از یک رشته فعالیت سیاسی،در سال ۱۸۴۴، رمان «سه تفنگدار» را خلق کرد و در همین سال رمان دیگری با نام «کنت مونت کریستو» را منتشر ساخت؛ که این آثار بعد ها به معروفترین رمان های او تبدیل شدند . وی در مدت ۴۰ سال، تعداد بی شماری رمان، نمایشنامه، مجموعه شعر و مقاله منتشر کرد. منتقدان اعتقاد دارند هیچ کدام از آثار او نظر ادبی با آثار ابتدایی اوو رمان هایی چون «سه تفنگدار»، قابل مقایسه نیست و ناشران فرانسوی بیشتر به علت شهرت او این آثار را منتشر می کردند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شوالیه مزون روژ - پپن و شارلمانی

  • ناشر: گوتنبرگ
  • کد کتاب: 42079 - 13/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: الکساندر دوما, منوچهر مطیعی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, کتاب شوالیه مزون روژ - پپن و شارلمانی