دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شهید راه حقیقت و عشق ؛ حسین بن منصور حلاج و آثار او

شهید راه حقیقت و عشق
-20 %
شهید راه حقیقت و عشق ؛ حسین بن منصور حلاج و آثار او
  • موجودی: موجود
  • مدل: 171436 - 52/5
  • وزن: 0.50kg
1,600,000 ریال
2,000,000 ریال

شهید راه حقیقت و عشق

نویسنده: یاشار نوری اوزترک
مترجم: توفیق سبحانی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 430
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

حسین بن منصور حلاج و آثار او

حسین‌بن منصور حلاّج در تاریخ بشریت یکی از ستون‌های رفیعِ ایمان، عشق و شرف است، به عنوان شهیدی که همه مکتب‌های تفکر اسلامی را تحت تأثیر قرار داده، در دل‌ها جایگاهی خاص برای خود فراهم کرده است. زندگانی پر از مجادلات شرف‌آمیز او، روز به روز نمادی‌تر می‌شود و برای کسانی که می‌خواهند پیوندی با جانِ جهان برقرار کنند به صورت الگوی گریزناپذیر هر روز اعتبار بیشتری کسب می‌کند.

درنظر مسلمانان، حلاّج از اولیایی است که خدمت به انسانیت را دَینِ هستی می‌داند و در زی یکی از شکوهمندترین نمونه‌های شعور نبوی است که صاحبان اندیشه‌های نو را با تلقین به وصال روحانی می‌رساند و این همه را با شهادت خود به اثبات رسانده است.

پروفسور دکتر یاشار نوری ئوزترک در 1945 در بایبورد به دنیا آمد. عربی و فارسی را ابتدا نزد پدر که از مردم طرابزون بوده آموخت ، پس از فراغ از تحصیل از دانشکده حقوق و الهیات ، مدتی به قضاوت مشغول شد ، در 1976 وارد دانشگاه شد و در سال 1980 در فلسفه اسلام دکترا گرفت ....

کتاب حاضر که در سه بخش کلی تدوین یافته به شرح زندگی‌نامه و نقد و تفسیر آثار "منصور حلاج" (234 - 309) اختصاص دارد. همچنین اطلاعاتی کلی درباره دیوان او و گزیده‌ای از دیوان و سخنان و مناقب حلاج به طبع رسیده است.

فهرست

دوره حیات حلاج و محیط او
زندگی و مبارزات منصور حلاج
اندیشه‌های حلاج
تاثیرهای حلاج
نگاهی کلی به آثار حلاج

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات