منو
سبد خرید

شهر سبز آفتابی

شهر سبز آفتابی
موجود نمی باشد
شهر سبز آفتابی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 95586
  • وزن: 1.30kg

شهر سبز آفتابی

نویسنده: باربارا وود
مترجم: مهدی افشار
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1066
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

داستان متفاوت این اثر که درباره‌ی موضوع استعمار است این بار از زبان مردم ستمدیده و استعمارشده نیست. بلکه داستان از زبان استعمارگران است و مشکلات پیچیده‌ای که آن‌ها با آن مواجه هستند را بیان می‌کند. 

...این‌که استعمارشده به پا خیزد بر استعمارگر، حق اوست و طبیعی است که سرانجام روزی ستم‌دیدگان بر ستم‌کاران می‌شورند؛ اما درد اینجاست که تاکنون هرچه شنیده‌ایم مویه‌های استعمارشدگان بوده است و کم‌تر کسی به ناله‌های استعمارکنندگان گوش سپرده. حتی برای این قلم که خودباورهای متفاوتی با باورهای رایج جامعه دارد، دشوار می‌نماید که از رنج‌های استعمارگران بگوید اما استعمارگر را نیز دردی است، دردی عظیم که دشوار تسکین یابد.

و این کتاب روایت رنج‌های استعمارگران است. نه نسل اولی‌ها که برای غارت آمده‌اند که نسل دومی‌ها و نسل سومی‌ها یعنی مردمی که در سرزمین استعمارشده به دنیا آمده‌اند. بافرهنگ و زبان و آداب‌ و رسوم و شیوه‌های زیست جامعه‌ی استعمارشده خو گرفته‌اند و خود را مثل بومیان، بومی آن کشور می‌دانند و به ناگاه خود را معترض تندباد هیجانات و عواطف ضد استعماری می‌یابند و نمی‌دانند چه کنند و در کجا پناه‌جویند و به کدام حبل‌المتینی چنگ زنند.

برای اینان درد آنگاه رنج‌آورتر و بغض آنگاه گلوگیرتر می‌شود که درمی‌یابند بومیان اصیل‌تر آنان را بومی سرزمین خود نمی‌پندارند و سودای راندنشان را دارند به نماد استعمار به‌حساب می‌آیند و در سرزمین اجدادی‌شان کسی را ندارند که آنان را پذیرا شود و درمانده‌اند بین دو بلای تهمت استعمارگری و غربت بی‌وطنی...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب