کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شهر سبز آفتابی

شهر سبز آفتابی

نویسنده: باربارا وود
مترجم: مهدی افشار
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1066
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

کمیاب : کیفیت نو ؛ روکش کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

داستان متفاوت این اثر که درباره‌ی موضوع استعمار است این بار از زبان مردم ستمدیده و استعمارشده نیست. بلکه داستان از زبان استعمارگران است و مشکلات پیچیده‌ای که آن‌ها با آن مواجه هستند را بیان می‌کند. 

...این‌که استعمارشده به پا خیزد بر استعمارگر، حق اوست و طبیعی است که سرانجام روزی ستم‌دیدگان بر ستم‌کاران می‌شورند؛ اما درد اینجاست که تاکنون هرچه شنیده‌ایم مویه‌های استعمارشدگان بوده است و کم‌تر کسی به ناله‌های استعمارکنندگان گوش سپرده. حتی برای این قلم که خودباورهای متفاوتی با باورهای رایج جامعه دارد، دشوار می‌نماید که از رنج‌های استعمارگران بگوید اما استعمارگر را نیز دردی است، دردی عظیم که دشوار تسکین یابد.

و این کتاب روایت رنج‌های استعمارگران است. نه نسل اولی‌ها که برای غارت آمده‌اند که نسل دومی‌ها و نسل سومی‌ها یعنی مردمی که در سرزمین استعمارشده به دنیا آمده‌اند. بافرهنگ و زبان و آداب‌ و رسوم و شیوه‌های زیست جامعه‌ی استعمارشده خو گرفته‌اند و خود را مثل بومیان، بومی آن کشور می‌دانند و به ناگاه خود را معترض تندباد هیجانات و عواطف ضد استعماری می‌یابند و نمی‌دانند چه کنند و در کجا پناه‌جویند و به کدام حبل‌المتینی چنگ زنند. 

برای اینان درد آنگاه رنج‌آورتر و بغض آنگاه گلوگیرتر می‌شود که درمی‌یابند بومیان اصیل‌تر آنان را بومی سرزمین خود نمی‌پندارند و سودای راندنشان را دارند به نماد استعمار به‌حساب می‌آیند و در سرزمین اجدادی‌شان کسی را ندارند که آنان را پذیرا شود و درمانده‌اند بین دو بلای تهمت استعمارگری و غربت بی‌وطنی...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شهر سبز آفتابی

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 95586 - 53/1
  • موجودی: در انبار
  • 800,000ریال
  • 650,000ریال

برچسب ها: باربارا وود, مهدی افشار, داستان های امریکایی, کتاب شهر سبز آفتابی