منو
سبد خرید

شهر در ایران زمین

شهر در ایران زمین
-15 %
شهر در ایران زمین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144298 - 21/3
  • وزن: 0.50kg
510,000 ریال
600,000 ریال

شهر در ایران زمین

نویسنده: حسن باستانی راد
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ لبه بیرونی کتاب رد زردی مختصری دارد
 


مروری بر کتاب

مصور

کتاب حاضر، درباره شهر و شهرنشینی در ایران است. در این کتاب نگارنده سعی کرده تا در مواقع گوناگون شواهد مثال را بر مبنای برخی از شهرهایی که بیشتر مورد تأمل قرار داده است، مانند: بم، بخارا، بغداد و شماری از شهرها ارائه کند.

پهنه‌بندی فرهنگی و استان بندی ایران‌زمین، استان بندی ایران در دوره باستان، پایتخت گزینی در ایران، اصطلاح‌شناسی پایتخت، دارالسلطان و دارالخلافه، سپیده‌دم شهرنشینی در ایران، گردشهرهای پارتی، تلاقی تمدن‌ها و آفرینش شهر ایرانی، گونه شناسی ارگ، سازه‌های آبی شارستان، مکان‌یابی شهر در پیوند آب، بازار در پیوند با محله برخی از محورهای اصلی موردبحث در این کتاب هستند.

مؤلف كتاب دربارة‌ محتواي اين اثر اين گونه توضيح دادند كه در اين كتاب وارد حوزه شهر نشيني نشده اند و ساخت شهر در ايران مدنظر ايشان بوده است. گسترة‌ جغرافيايي مورد نظر مؤلف ايران زمين یا ايران فرهنگي بوده است و تمركز اصلي ايشان بر سه شهر بخارا به عنوان يكي از شهرهاي مهم در شرق ايران زمين، بغداد به  عنوان شهري كه سابقه چندهزار ساله پايتخت بودن را دارد و شهر مهم غربي ايران زمين است و بم به عنوان يكي از شهرهاي مركزي ايران، بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات