کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شهریار ایرانی ؛ دیباچه ای بر نظریه ی سیاست در ایران

شهریار ایرانی

نویسنده: صادق حیدری نیا
ناشر: موسسه تحقیقات و توسعه علوم انسانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 222
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

دیباچه ای بر نظریه ی سیاست در ایران

نویسنده در این کتاب به اين امر توجه دارد كه در بررسي تاريخ انديشه سياسي، اغلب پژوهش‏ها با مطالعه تاريخ فكر در يونان آغاز مي‏شود و اين در حالي است كه نخستين واحد مدني، يعني «شهر» و اولين ساخت سياسي يعني «دولت ـ شهر» از شرق سر برآورده است.

 كتاب «شهريار ايراني» كه حاصل بازخواني بيش از چهل متنِ کهن از اواخر قرن سوم تا اوايل قرن هفتم است، کوشيده تا نمايي عيني و ملموس از انديشه و سياست در آيينه‏ي اسطوره و تاريخ ايران ترسيم کند. اين پژوهش تلاشي براي بازجويي و بازشناسي بنيان‏هاي انديشه و شکل‏گيري و تحول ساختار سياسي در ايران و نيز بازنمايي تعارض و تمايز انديشه و رفتار سياسي در عينيت تاريخي ايران است. 

حركت از ساختار به انديشه به منظور پر كردن خلاء آثار سياسي كلاسيك و تلاش براي فاصله گرفتن از ذهنيت موجود و گفتارها و تحليل‌هاي تكراري درباره‌ي تاريخ انديشه در ايران كه عمدتاً با تمركز قدرت و مطلقه‌ خواندن آن همراه است، رويكرد غالب در اين كتاب است. 

فهرست

شهريار و آرمانشهر در ايرانشهر اساطيري
از روزگار ايرج يپيشدادي تا پايان عصر كياني
نظريه شهريار فرهمند در عصر ساساني
آيين شهرياري در انديشه ايراني - اسلامي

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شهریار ایرانی ؛ دیباچه ای بر نظریه ی سیاست در ایران

  • 200,000ریال
  • 162,000ریال

برچسب ها: صادق حیدری نیا, سیاست و حکومت, تاریخ سیاسی ایران, شاهان ایران, تاریخ ایران باستان, جامعه شناسی سیاسی, کتاب شهریار ایرانی ؛ دیباچه ای بر نظریه ی سیاست در ایران