منو
سبد خرید

شهریاری و مردم داری ؛ نگاهی مصاحبه پژوهانه به چگونگی رابطه مردم و سازمان های اطلاعاتی

شهریاری و مردم داری ؛ نگاهی مصاحبه پژوهانه به چگونگی رابطه مردم و سازمان های اطلاعاتی
درحال حاضر موجود نمی باشد
شهریاری و مردم داری ؛ نگاهی مصاحبه پژوهانه به چگونگی رابطه مردم و سازمان های اطلاعاتی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123612 - 202/3
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

شهریاری و مردم داری

نویسنده: مجتبی تمدن
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 465
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

نگاهی مصاحبه پژوهانه به چگونگی رابطه مردم و سازمان های اطلاعاتی

به طور کلی سه وظیفه عمومی یک سازمان اطلاعاتی را می توان شناخت ، اقدام و تحلیل عنوان کرد و نرخ موفقیت هر سازمان اطلاعاتی بسته به کیفیت انجام این سه عنصر دارد که با بکارگیری ابزارهای گوناگون برای دستیابی به آن می کوشد.

اما در این میان ، عنصر شناخت به عنوان هسته اصلی تصمیم سازی های حیاتی در حوزه امنیت ملی شناخته می شود که ضعف و قوت آن یکی از مهم ترین عوامل برتری سیستم اطلاعاتی یک کشور بر دیگر کشورهاست.

هرچه دایره شناخت گسترده تر باشد متناظر با آن اشراف سیستم اطلاعاتی افزایش می یابد و از این رو آرمان نهایی یک سیستم اطلاعاتی و امنیتی دستیابی به شناختی با گستره جمعیت کشور متبوع خود است.

معنای کامل این مفهوم را می توان در جمله معروف حضرت امام (ره) در خصوص "اطلاعات ۳۶ میلیونی" جستجو کرد که متناظر به استفاده کامل از ظرفیت جامعه در جمع آوری برای دستیابی به حداکثر اشراف اطلاعاتی است.

پس قدم اول برای دستیابی به این آرمان که متضمن امنیت و آسایش یک کشور است ، به کارگیری حداکثری ظرفیت های مردمی در حوزه اطلاعات است که در کتاب حاضر از سه منظر اصلی "وضعیت فعلی رابطه اطلاعات و مردم" ، "موانع و چالش های موجود" و "راه های بهبود وضعیت" از زبان کارشناسان و مرتبطین حوزه اطلاعات ، مسئولین و نخبگان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات