منو
سبد خرید

شهرهای نامرئی

شهرهای نامرئی
شهرهای نامرئی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 152318 - 85/3
  • وزن: 0.30kg
350,000 ریال

شهرهای نامرئی

نویسنده: ایتالو کالوینو
مترجم : ترانه یلدا

ناشر: پاپیروس - پیشبرد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 153
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شهرهای نامرئی به شهرهایی که می شناسیم و در آنها زندگی می کنیم شباهتی ندارند.به هیچ محدوه جغرافیایی یا دوره مشخصی از تاریخ نیز مربوط نمی شوند.حتی می توان گفت که در شرح و تفصیلات مربوط به این شهرها مسئله اصلی شناخت «شهر» یا «شهرها» به معنای رایج آن نیست.

با سیر و سیاحت در شهرهای نامرئی،از داستان های هزارو یک شب تا زندگی سزیع و مدرن آینده،همه یک جا در ذهن زنده می شود.هر شهر نامزنی را بر خود دارد،و آنچه مارکوپولوی خیالی برای قوبلای محزون نقل می کند،بیش از آنکه فضایی خاص را در ذهن مجسم کند،خاطره آدمی آشنا را یادمان زنده می سازد.

از یک شهر به شهر دیگر،مسیر سفر رویایی -فلسفی دنبال می شود که نشانه های آشنای آن به نقطه ای پنهان در درون انسان باز می گردد؛سفری که در آن شخص به اندیشه پر پروازی سبک می دهد؛سفری به درون رابطه میان مکان ها و ساکنان آنها؛ سفری آغشته به امیال و دغدغه های روحی و عصبی انسانهایی که در شهرها زندگی می کنند و ...قوبلای خان سالخورده، امپراطور مغول، و مارکو پولوی جوان، سیاح ونیزی، در باغی نشسته اند....

قوبلای خان احساس می کند که پایان امپراطوری اش نزدیک است. مارکو پولو توجه میزبانش را به داستان هایی از شهر هایی جلب می کند که حین سفر هایش در سراسر امپراطوری، از آن ها بازدید کرده است: شهر ها و خاطرات، شهر ها و آرزوها، شهر ها و معماری شان، شهر ها و مردگان، شهر ها و آسمان، شهر های تجاری و شهر های پنهان. در جایی از این رمان، متوجه این موضوع می شوید که کالوینو، اصلا درباره ی شهر ها [به معنی متعارفی که ما از کلمه ی «شهر» می شناسیم]سخن نمی گوید.

شهر های کالوینو، نه از فولاد و سیمان، بلکه از ایده ها و افکار ساخته شده اند. هر شهر، نشانگر آزمایش و امتحان کردن یک فکر است، یا همانطور که مارکو پولو در جایی به قوبلای خان می گوید: تو از عجایب هفت یا هفتاد گانه ی یک شهر لذت نمی بری، بلکه جوابی که [آن شهر] به یکی از سوالاتت می دهد، لذت بخش است. رمان شهرهای ناپیدا (نامرئی) کالوینو، سفری سوررئال و پست مدرن به زبان تخیل است و آمیزه ای دلپذیر از حالات روحی و بدنی واحساسات و ماورا است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات