شهربندان

شهربندان
نویسنده: جواد مجابی
ناشر: تندر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

رمان درباره اشغال یک کشور توسط یک نیروی مهاجم است که بلاعث شده هویت مردمش را تحت‌الشعاع قرار دهد. محل اتفاق افتادن رویدادهای این رمان کشور افغانستان است و به زمانی مربوط می‌شود که شوروی به این کشور حمله کرده بود. این رمان به شیوه طبیعی نوشته شده است و ماجرا خیلی خطی جلو می‌رود. در داستان نشان داده می‌شود که چگونه بر اثر تهاجم هویت مردمی از دست می‌رود ، همچنین بخشی از مقاومت این ملت را در برابر دشمنان نشان می‌دهد.

رمان شهربندان (محاصره و زندان) بازگوی سرنوشت مردمی است که به اجبار نیروهای اشغالگر از هویت و مدنیت خود محروم شده اند.کتاب به هنگام اشغال افغانستان در اوایل دهه های شصت نوشته شده است اما شهربندان می تواند در هرجای جهان اتفاق افتاده باشد . وضعیت محاصره شده گان همیشگی نیست از گوشه کنار نشانه های آزادی و مقاومت ظاهر میشود امان به روند این گشایش و رهایی میپردازد.

جواد مجابی متولد 1318 در قزوین است و با خانوادش در تهران زندگی میکند.طنز تاریخ ایران و ادب و هنر معاصر موضوع اصلی کارهای اوست وی بیش از ده رمان پنجاه داستان کوتاه بیست مجموعه شعر و انبوهی نمایشنامه و مقاله ی پژوهشی و نقد هنری منتشر کرده است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شهربندان

  • ناشر: تندر
  • کد کتاب: 67795 - 108/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جواد مجابی, داستان های فارسی, کتاب شهربندان