منو
سبد خرید

شهادت یا یک کم آسایشی که داریم / فهرست

شهادت یا یک کم آسایشی که داریم / فهرست
موجود نمی باشد
شهادت یا یک کم آسایشی که داریم / فهرست
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 99149
  • وزن: 0.30kg
  • SKU: 35341
  • UPC: 978600519374
0 ریال

شهادت یا یک کم آسایشی که داریم / فهرست
نویسنده: تادئوس روژه ویچ
مترجم: محمدرضا خاکی
ناشر: بیدگل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 172
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 99149

 

مروری بر کتاب
دو نمایشنامه

این دو نمایشنامه از بهترین نمونه های تئاتر مدرن لهستان می باشندکه «تادئوش روژه ویچ» با خلق تکنیک های جدید نمایشنامه نویسی و پژوهش در نقاشی ها،تصاویر و آثار باقیمانده از جنگ، یادآور دشواریها و پوچی های دردناک مردم لهستان پس از کشف واقعیت های هولناک اردوگاه آشویتز است.

روژه‌ویچ متولد ۱۹۲۱ یکی از مشهوترین شاعران و نمایشنامه‌نویسان معاصر لهستان است که تاثیر بسیاری بر هنرمندان تئاتر پس از خودش گذاشت. از این نویسنده پیش‌تر اثری در ایران منتشر نشده بود.

نمایشنامه «فهرست» توسط برجسته‌ترین کارگردان‌های تئاتر معاصر لهستان چون کریستف کیشلوفسکی به عنوان بهترین نمایشنامه لهستانی بعد از جنگ جهانی دوم معرفی شده است و از آن به عنوان نمایشِ مادر، منشا الهام و الگوی زیبایی‌شناسانه برای دو کارگردان نامی لهستان «یرژی گروتفسکی» و «تادئوش کانتور» یاد می‌کنند.

نمایشنامه «شهادت یا یک کم آسایشی که داریم» در سال‌های دهه ۱۹۶۰ باعث تحریک جنبش دموکراتیک علیه رژیم کمونیستی شد. این نمایشنامه هفت شخصیت دارد.

مقدمه این کتاب مقاله‌ای است با عنوان «تئاتر تادئوش روژه‌ویچ یا ساختارشکنی رویای مدرنیته» نوشته مترجم فرانسوی این آثار «میشل ماسلوسکی»...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.